• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka do ~300zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Tt eSports (Thermaltake) Level 10M 
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800-1600 (szczegóły niżej)
  • czułości w grach: ~niska-średnia 
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki:  
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 
  • w co grasz: "Wszystko po trochu." Obecnie głównie Wiedźmin 3 / AC Syndicate. Od czasu do czasu Guild Wars 2 (coraz rzadziej, MMO zaczynają mnie ostatnio nudzić). Gdy tylko wyjdzie, gwoździem programu stanie się Overwatch i to głównie pod nią szukam myszy.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Raivo
  • ile przycisków używasz w myszce: Standardowe 3 plus do trzech bocznych, zależnie od potrzeb (dwa pod kciukiem, jeden pod małym palcem)
  • twój budżet: ~300zł 
  • jaki chwyt stosujesz: Claw, czasami claw/palm
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: ~19,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: ~2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nieszczególnie, ale raczej nie uniknę małej modyfikacji, jako że boczne przyciski na Level 10M są bardzo nisko.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: waga (szczegóły niżej), 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Jestem obecnie w trakcie odzwyczajania się od high sensu - 3000+ dpi sprawdzało się w MMO czy wszelakich singlach, ale raczej średnio nadaje się do fps (w tym wypadku wspomnianego wyżej Overwatch). Obecnie zszedłem do 800, ale ciągle pracuję nad przyzwyczajeniem się do tej czułości (swoją drogą, osu! bardzo w tym pomaga, polecam!). 

Ostatnio czuję, że myszka jest za ciężka do dłuższych sesji na takim dpi (165g) - o ile na wyższych czułościach waga nie była problemem, to teraz po 2-3 godzinach zaczyna mi się męczyć nadgarstek. Nie szukam koniecznie czegoś super lekkiego - myślę, że nawet ~30g mniej rozwiązałoby problem.

Chociaż nie jest to warunek konieczny, wolałbym, gdyby mysz miała w miarę przyzwoite oprogramowanie - od czasu do czasu zdarza mi się używać makr w różnych grach czy podpinać keybindy pod dodatkowe przyciski. 

Ostatni punkt - nie potrzebuję myszki 'na wczoraj'. Chciałbym mieć trochę czasu na przyzwyczajenie się przed premierą Overwatch i tyle. Jestem skłonny poczekać, gdyby któryś z producentów miał wypuścić coś ciekawego w Q1 2016 (Fnatic Flick?).

Kilka modeli które jak dotąd mnie zainteresowały:
  • Logitech g502 / g402
  • Cougar 550M
  • Roccat Kone Pure Military
  • Steelseries Rival
Oczywiście może to być coś z poza tej listy.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :).
Odpowiedz
#2
Wręcz idealna wydaje się dla Ciebie Mionix Avior 7000. Ma wszystko to co potrzebujesz od kształtu, wagi, sensora po sterowniki.
Odpowiedz
#3
Poczytałem o niej i faktycznie wygląda na świetną opcję.
Jak jest z jakością oplotu na kablu?
Odpowiedz
#4
bardzo dobra, jeżeli nic nie zmienili przy produkcji to nie będzie z nim problemu. Tobie ten avior powinien dobrze przypasować
Odpowiedz
#5
Avior zamówiony - myślałem, że zdążę jeszcze przed świętami, ale zabrakło czasu.
Wielkie dzięki za pomoc, podzielę się wrażeniami gdy dostanę. :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.