• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka cs go.
#1
Witam, ja w sprawie myszki :D

jaką obecnie myszkę używasz: a4tech x7 model f3 (trochę za mała), mam jeszcze mysz bloody v8 ale jest dla mnie niewygodna, mam wrażenie że jest taka ścięta niewyprofilowana.
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400dpi
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
czułość w Windows: 6/12
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):~28cm, ale proszę się tym nie sugerować kupię większą podkładkę i pewnie to się zmieni.
w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO
jaką masz obecnie podkładkę: A4tech x7gaimng (przy nowej myszce zmienię i na większa bo ta jest za mała)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):nie używam
twój budżet:~250zł
jaki chwyt stosujesz:Szczerze nie mam pojęcia, trochę claw trochę fingertrip. Palm nie stosuje bo niewygodnie mi naciskać całym palcem chyba że przy nowej myszce to zmieni ale wątpię. To jest coś takiego: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...-fk1-6.jpg To jest 3 obrazek (czyli 1 obrazek na dole).
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka):Od palca środkowego 20cm a od palca wskazującego 19cm. Jeszcze podam jedną miarę może się przyda, od palca wskazującego do zgięcia kciuka 14cm http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...50x150.jpg. Szerokość palca 2cm.
czy chcesz zmienić swój chwyt?:Nie mam pojęcia
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:raczej nie
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:Chyba troszkę za mała.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?Najlepiej tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Musi być po prostu dobra. Zastanawiałem się nad tymi :ss Rival i zowie fk1 i avior 7000.
Pozdrawiam Thomson
#2
myślę, że lepiej aby wziął coś o "bezpieczniejszym" kształcie, czyli Zowie Ec1 evo, a najlepiej zaczekaj na EC1-A (może do miesiąca pojawi się w PL). Ewentualnie wymienionego przez Ciebie Rivala, gdyż można go trzymać mieszanką różnych stylów. Fk1 może być za mała dla Ciebie. Możesz sobie do tego dobrać podkładkę np. ss qck+.
#3
Każdy mówi co innego że właśnie rival jest "nie wymiarowy", ręka się poci itd. A co myślicie nad Mionix AVIOR 7000 tylko że on jest mniejszy od fk1.
#4
avior jest wyższy i szerszy, co daje ogólne wrażenie, że jest większy. FK przez to, że jest wąski i ma niski przód daje poczucie, że jest dosyć mała. Przy twojej dłoni avior powinien lepiej pasować. Jak możesz do niego dołożyć to bierz, bo będzie w sam raz pod taki palm/claw grip.

Na rivalu ręka się nie poci (a jeśli tak to zakładam, że takiej osobie na każdej będzie się pocić), jedynie guma na boku się wyciera. Wbrew pozorom rival jest dosyć uniwersalny.
#5
Właśnie zgadzam się że daje wrażenie "większego".
Znalazłem ofertę http://allegro.pl/mionix-avior-7000-konk...82370.html
Jak myślisz brać? Tylko że mam właśnie tego v8 bloody one są wymiarami podobne i ona jakby jest troche dla mnie za duża no chyba dlatego ze nie jest wyprofilowana sam nie wiem.
#6
v8 ma zupełnie inny kształt, myślę, że avior powinien lepiej Ci leżeć. Na tej aukcji ktoś sprzedaje myszki kupione z massdropa. Po 50$ tam były, więc jak coś możesz poczekać jak znowu się tam pojawią za jakiś czas. Chociaż tak patrząc na to, że grałeś na tej małej f3, to może fk1 nie byłby taki zły.
#7
To już jestem bliżej zostaje do wyboru albo avior albo fk1.
Ale jak porównuje te wymiary
http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...vs-fk1.jpg
http://www.test-gear.pl/wp-content/uploa...ior-1x.jpg
To avior jest mniejszy ale faktycznie nieco szerszy.
Jeszcze powiedz mi jaką Ty byś wybrał, a dalej sam wywnioskuje.
#8
Hej, używam aviora i fk1 w zależności od gry i niby avior jest mniejszy, ale z racji, że przód jest wyższy to w rękach wydaje się większy :D Avior ma wyższe brzegi czyli więcej miejsca na palce serdeczny i mały, FK1 ma duży spad i wąsko z przodu. Jak kolega ezzio chwytał fk1 a ma sporą łapę coś ok 20cm i grube palce :P to było mu trochę ciasno. Jednak w FPSach dobrze się ją trzyma takim palmo-clawem, tak precyzyjnie można wykonywać ruchy. Jeżeli miałbym się zdecydować na jedną to wziąłbym aviora ponieważ jest bardziej uniwersalny, fk1 poza fpsami jest trochę meczący. Obie myszki są bardzo dobre i ciężko jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Pamiętam, że na początku chwytając Aviora, jego kształt wydawał się taki dziwny i dopiero po chwili jak ręka się ułożyła to stwierdziłem, że jednak jest całkiem wygodny. Do fpsów biorę Fk1 bo na nim ruchy są jakby zwinniejsze i trochę lepiej ją kontrolować. Tyle, że moja dłoń to ok 18.5 więc nie mam problemu żeby była za ciasna :P. Dodam jeszcze, że mamy koleżkę co gra na fk1 a ma fes łapę z 21 cm, trzyma ją jak laptopową myszkę pełnym szponem, ale twierdzi, że mu bardzo wygodnie. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na której będzie Ci lepiej do póki sam się nie przekonasz ;).
Mówiąc metaforycznie z fk1 będzie Ci jak z opiętymi spodniami a na Aviorze będzie więcej luzu :P Jeden woli to drugi to :D
#9
Dzięki za odpowiedz dużo dała do myślenia. Spróbowałem sobie zagrać PALM GRIP i powiem jest różnica może jest trochę nie wygodnie bo ciągle grałem łagodnym CLAW GRIP, ale czuję większą precyzję. Przy PALM ruszam całą dłonią + trochę nadgarstek a przy łagodnym CLAW tylko nadgarstkiem. Bardzo prawdopodobne jest to że postaram się przerzucić na PALM tylko co odczułem grając PALM że ręka mi się trochę poci.
#10
poci się bo może ręka jest nieprzyzwyczajona do takiego kontaktu z myszką (jakkolwiek to brzmi :D, musisz myszkę częściej trzymać całą powierzchnią dłoni) z czasem może to minąć, albo taką masz fizjologie to nic nie zrobisz :P Jakbyś jednak w stronę palma szedł to możesz jeszcze rozważać myszkę Zowie EC1-A który dopiero pojawi się w PL albo zamawiać w casekingu niemieckim, bo już tam mają.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.