• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam następcy MX518 - więcej przycisków mile widziane
#1
jaką obecnie myszkę używasz: Logitech MX518
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1800 (max)
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): ?
czułość w Windows: średnia
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 50% i to jest ciut mało
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie wiem
w co grasz (podaj tytuły gier): głównie hack & slashe, RPG-i, turówki, RTS-y
jaką masz obecnie podkładkę: dodawali z CDA z żelową podkładką pod nadgarstek...
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam bocznych, też rolki, pozostałe są trudno dostępne, więc tylko w hack & slashach, jeśli zachodzi konieczność
twój budżet: powiedzmy, że do 300, ale wolałbym coś w okolicach 200. Jeśli jest coś wartego uwagi, to mogę trochę dopłacić
jaki chwyt stosujesz: claw
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): kciuk we wgłębieniu, wskazujący na lewym, środkowy na prawym, serdeczny na krawędzi myszki (nie na przycisku), mały na boku
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ok. 19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ok. 1,8 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: absolutnie nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: wiem, że nowe myszki mają znacznie wyższe zakresy
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:

Myszka rozłącza się. Obecnie prawie nie łączy, więc kabel zawijam do tylu. Nie podoba mi się, że szybko łapie brud i ciągle trzeba ją czyścić. Umiejscowienie przycisków zmieniających DPI i jeden wyżej jest trudno dostępne, ale takie było założenie. Z konieczności ich używałem, jeśli brakowało mi przycisków.

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki):

Wygląd jest mało istotny, ale wolę coś minimalistycznego, a nie trasformery. Światełka nie są mi potrzebne, a jeśli polecane myszki będą je miały, to oczekuję, że będę mógł je wyłączyć. Przyciski MUSZĄ być programowalne.

Generalnie jestem zadowolony ze swojej obecnej przyciski. ale przydałoby się więcej przycisków. Tylko uwaga, muszą być w miarę łatwo dostępne, ale nie chciałbym, aby można je było wcisnąć przypadkowo. Myszka nie musi być po kablu. Z tymi bezprzewodowymi miałem dużo problemów i szybko wyładowywały się, ale to były no-name'owe egzemplarze sprzed 20 lat.

Zauważyłem bliźniaczy temat na forum z tego miesiąca. Odświeżony Logitech MX518 to niezła propozycja, tym bardziej że można go dostać bodaj za 129 na allegro, ale po 11 latach chciałbym spróbować czegoś lepszego. Na pewno nie skreślam tej propozycji. Chciałbym otrzymać kilka propozycji, które spełniają większość moich warunków, a ja poczytam sobie o nich więcej.
Odpowiedz
#2
Patrzyłbym właśnie na następce 518, z większą ilością przycisków jest Logitech G502, który chyba najbardziej Ci przypasuje, ewentualnie DM4 Evo jak chcesz odświeżyć kształt na coś innego, niemniej przycisków to tak standardowo będzie
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#3
Chyba zdecyduję się na G502, bo ma trzy przyciski więcej. Trochę niepokoi mnie rolka, która wydaje się za łatwo wychylać na boki, patrząc na materiały video.
Dzięki za radę.
Odpowiedz
#4
sama się nie wychyli, ale dzięki temu masz dodatkowe 2 przyciski bo rolkę naciskaćw prawo i lewo też. Do grania w rpg , hs czy moby to jednak nie powinnna być problemem. Do fps juz bym nie polecał.
Jeżeli uznasz moją pomoc za przydatną, będę wdzięczny za lika na naszym FB https://www.facebook.com/TestGearPL

jeżeli chciałbyś nas wesprzeć -> https://buycoffee.to/testgearpl
Odpowiedz
#5
Akurat w FPS-y gram okazjonalnie. Postaram się dać znać, jak myszka będzie sprawowała się u mnie po kilku tygodniach.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.