• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do +- 120 zł
#1
Witam, tak jak w temacie poszukuję myszki do +- 120 zł, która sprawdzi się zarówno w wymagających fpsach i grach typu mmorpg. Wstępnie rozważam: logitech g102, redragon cobra fps (chociaż tutaj jestem sceptyczny po opinii odnośnie przycisków w tej myszce), msi clutch gm11, mionix castor (dość ciekawa myszka, wiele jest o niej dobrych opinii a cena tylko 79 zł). Z góry dziękuję za pomoc :)
  • jaką obecnie myszkę używasz: Genesis g22
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):niska
  • czułość w Windows:5
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):-
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):-
  • w co grasz (podaj tytuły gier):cs go,arma 3, league of legends, eso.
  • jaką masz obecnie podkładkę:modecom volcano elbrus
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):6 razem z bocznymi
  • twój budżet:+-120 zł
  • jaki chwyt stosujesz:fingertip przemieszany z palmem
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ok 17cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?-
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: raczej zmieniłbym wszystko (waga, sensor, kształt, wykonanie)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):dobrze jakby miała rgb 
Odpowiedz
#2
Polecam Logitech G203, mam podobną dłoń, więc rozmiarowo będzie ok. Jest solidna, precyzyjna i wygodna, świetnie nadaje się do gier.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Krux Beam - mam od kilku miesięcy i sobie chwalę. topowy sensor, lekka, wygodna. klik bardzo miękki (w porównaniu do SS Rival) - trzeba się przyzwyczaić.
z minusów to scroll - jakiś taki ... mało "chrupki"

nówkę sztukę mam na sprzedaż: myszka nie używana, ponad 20 miesięcy gwarancji.
Odpowiedz
#4
W maju wychodzi g203 lightsync (z lepszym podświetleniem rgb i poprawkami konstrukcyjnymi). Myślę, że zainteresuję się tym modelem :P Ma ktoś może więcej informacji o nim? Po jakim czasie cena może zacząć spadać do ceny zwyklego g203?
Odpowiedz
#5
Modele G102/G203, mają jednak kilka istotnych wad: https://bit.ly/3bF7L81
G203 Lightsync nie nanosi istotnych poprawek, waga 86 gramów dla tak niewielkiej konstrukcji, zawodzi.
Cena poglądowa, to 169zł - jeżeli gotów jesteś tyle zapłacić, to otwierasz wiele dodatkowych możliwości.

"jaki chwyt stosujesz:fingertip przemieszany z palmem"
Tak jak napomknął V3ru - Krux Beam może okazać się istotną propozycją, niewielkie myszy profilowane w połączeniu z wymienionym chwytem, zapewniają komfort.

Wątek o przytoczonym Mionixie: https://bit.ly/2xS5EPU
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Chyba jednak przekonam się do kruxa ;) Thorn trochę bardziej mi się podoba, nada się do tego chwytu czy lepiej celować w beam?
Odpowiedz
#7
A może spróbuj spc gear lix. Jeśli będzie za duży to celuj w jakiegoś kruxa
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
Profilowane myszy dla "fingertip-gripa" są bardzo przyjazne.
SPC Gear Lix mimo wszystko, odrzuciłbym - symetryczne myszy dla wspomnianego chwytu, mają tragiczną lokację "scrollwheela" - albo w ogóle go nie dosięgniesz, albo zaledwie zahaczysz palcem, o wygodnym korzystaniu z przycisku pod rolką można zapomnieć.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Spc gear odpada (budowa plastra miodu niezbyt mi odpowiada ze względu na wytrzymałość). Budżet nogę nagiąć do 140 zł i chyba wybiorę thorna- jeśli ktoś ma inne propozycje to jestem otwarty :) Oglądałem rivala 3, ale chyba też sobie odpuszczę (felerny lpm jak w 110, sensor niezbyt mnie przekonuje)
Odpowiedz
#10
Licz się oczywiście z bardzo poprawną jakością.
Nalegałbym na model "Beam", linia powinna być dla dłoni znacznie przyjemniejsza.

Cytując recenzję:
"Z kształtu były zadowolone tylko osoby o małych dłoniach (do 18 cm), które układają dłoń w szpona. Jest to spowodowane tym, że myszka nie ma dużych rozmiarów, ma dosyć mało miejsca na palec serdeczny oraz źle układają się na niej palce - w przypadku jak ktoś próbuje na niej palmować czujemy niewygodny nacisk garba grzbietu na górną część śródręcza. Rekomendowanym ułożeniem palców na myszce jest 1+2+2."
"Fingertip-grip" może być problematyczny, rolka również osadzona jest nisko.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.