• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największa! myszka do FPS :-)
#51
Podziel się opinią;)
Sam chwilowo korzystam z G400s, podtrzymuję opinię, iż jest to najwygodniejsza dla mnie mysz dla "palm-gripa".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#52
Hej! :-) Podzielę się na pewno . Kupiłem ją już ten miesiąc temu ale mi się remont zaczął, podkładka przykurzona, biurko zawalone, pokój w foliach, jak to już ogarnę to otworzę myszaka i dam znać :-)
Odpowiedz
#53
A co powiecie o Roccat KAIN 100 AIMO? Jest jakiś test tutaj, opinia, recenzja? Bo właśnie kupiłam o połowę taniej w gorącym strzale, nie mogłam się oprzeć, ta myszka jest śliczna :D Zapewne będzie dla mnie za duża, ale chcę przetestować i jakby co to podaruję w prezencie komuś z rodziny :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#54
Wygląda spoko, jakość pewno też, toż to Roccat . Ale nie wiem czy bym potrafił już przejść na myszki o takiej wadze :D. Ciężko mi było ogarnąć Logitech G303(wciąż uważam że pod Claw Grip jest MEGA!) po wcześniejszym użytkowaniu CM MM710 :D
Odpowiedz
#55
@Ewelina
Pod głównymi znajdziesz reprezentatywne D2FC-F-K - najtwardszy, wlutowywany obecnie wariant mikro-przełączników Omrona.
Są to bardzo antypatyczne mikro-przełączniki, spotkałaś się z nimi w modelu Kone Pure Owl-Eye, gdzie zostały srogo ocenione.
W porównaniu z modelem "Black Edition", klik "Owl-Eye" jest naprawdę kiepski.
Wyjątkowo trudno uzyskać na nich zadowalający klik, nie są tak natychmiastowe jak poprzedzające serię D2FC-F-7N, które wlutowano w G203 i Kone Pure "Black Edition", również nierzadko są ponad przeciętnie głośne.
W serii "Kain", są... okej, linkacz: https://www.youtube.com/watch?v=clmYCDAa_VI
Martwi mnie ich charakterystyczny pogłos, oznaczający ociężały klik, może je zniesiesz.
Powoli brzmi to jak kazuistyka, jednakże sama przyznasz, że przyciski główne G403, są naprawdę w porządku - D2FC-F-7N, dodatkowo, testowana przeze mnie G402 - D2FC-F-7N, miała wręcz prześwietny, nieskalany i natychmiastowy klik.
Nie spotkałem myszy z Omronami, z niebieską kropką, która miałaby tak wyborny klik.

Pod bocznymi - TTC "Red dot", zupełnie jak w modelu "Owl-Eye" - będą naprawdę w porządku.
Enkoderem został znany i lubiany ALPS - świetny przeskok "scrolla" i "feedback", znajdziesz go również w modelu Kone Pure "Black Edition".
Pod nim, znowuż mikro-przełącznik TTC "Red dot" - niezmiernie cieszy mnie, iż Roccat nie implementuje mikro-przełączników "Tactile" - są wyjątkowo paskudne, znajdziesz takowy w wielu myszach Logitecha, w tym G403.

Czas na burę - przewód.
Niegiętki, krępujący ruchy, zupełnie jak opleciony kabel "Owl-Eye".
Elastyczne przewody dostępne w ultra-lekkich myszach, są konkretnym usprawnieniem, zawodem jest jego brak w tym modelu.

Waga - 86 gramów, akceptowalna, o ile nie jesteśmy rozpieszczeni modelami lżejszymi o kilkanaście gramów.


Zestawiając mysz z modelem G403, którego mam nadzieję, wciąż masz na wyciągnięcie ręki, wydać może się za szeroka dla małej dłoni.
Nierozłącznym "featurem", jest oczywiście powłoka na bokach, w dotyku przypominającą granulację, chwytliwa, lecz nie wiem, czy gumowy "coating" G403 nie jest mi bliższy.

Przemyśl Rivala 3, jest to kontynuator Rivala 110.
Mikro-przełączniki wykonało najprawdopodobniej Zippy, które produkuje naprawdę dobry substytut dla Omronów w wersji japońskiej - o ile konstrukcja nie spaprała klików, powinny być naprawdę solidne.

@Edit
A, i rekomenduję kabelki w rozmiarze 36AWG bądź o jeszcze mniejszej średnicy, zupełnie nie odczuwam ich obecności, lek dla osób, które ubolewają nad przewodem w swojej myszy.
https://streamable.com/3k3ce
Obudowa... mam takie 3 jeszcze;D
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#56
XeXu - wow! Ale ogromna baza wiedzy! Chodząca encyklopedia :)
Myszkę kupiłam na spontanie, zostało ostatnich kilka sztuk i bez większego namysłu nabyłam. Jakiś czas temu widziałam reklamę jej i bardzo spodobał mi się jej wygląd. Nawet nie patrzyłam na wagę, pierwszą rzeczą na jaką spojrzałam to długość myszki. Tak, dobrze pamiętam przełączniki Owl-Eye, porównując do Black Edition, ubolewałam nad nimi. Chociaż myślę, że dałoby się przyzwyczaić, bo już długi czas używam głośnych przycisków w Logitech G203 i przywykłam do nich, przeważył świetny sensor i wygoda.
Przyciski w G403 są najlepszymi przyciskami, jakie testowałam.
Przewód w Black Edition też nie należy do udanych, opleciony jest sztywny i krępuje ruchy, ale jak odpowiednio ułoży się na biurku i nie rusza się go, to da się na nim pracować. Na mouse bungee tak średnio wygodnie, mouse bungee bardziej odpowiada mi z przewodami bez oplotu.
G403 wciąż mam, bezprzewodową, która od kilku lat jeszcze żyje i ma się świetnie, osobiście używam mniejszych myszek.
Powłoka myszek którą preferuję to ta z KP Black Edition, najprzyjemniejsza i szkoda, że częściej takich nie robią.
Coś dziś przemknął mi przed oczami Rival 3, to jakaś nowość? Bo wcześniej nie słyszałam o nim i nie wiem nic o niej, poczytam i zainteresuję się nią :)

Edit: Ten kabelek z filmiku, to jak cienki sznureczek, aż strach, że się może urwać :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#57
Żadna encyklopedia, TPU pomógł bardzo, zadziwia mnie tak mała popularność ich recenzji, są naprawdę drobiazgowe, cóż... forma materiału wideo, jest zdecydowanie bardziej przyswajalna.
Głośność to jedno, ale przyciski w "Owl-Eye", są bardzo ospałe, nie działają tak subtelnie i natychmiastowo, jak w G403.
Edytowałem poprzedni post - dodałem link do porównania kabla 36AWG, z oplecionym, niewygodnym przewodem w "Owl-Eye", różnica w ergonomii, przeogromna, powiedziałbym nawet, że odczucia są bardzo podobne, do korzystania z myszy bezprzewodowej.
Nie wiem ile waży tak podziurawiona G400, obstawiam poniżej 70 gramów.

"Coś dziś przemknął mi przed oczami Rival 3, to jakaś nowość?"
Mysz zadebiutowała niedawno, mógłbym pokusić się o opis.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#58
Rozważę zakup Rivala 3 w niedalekiej przyszłości, w końcu dawno myszek nie testowałam :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#59
Do dyspozycji, masz naprawdę wiele modeli, które wciąż się mnożą.
XM1, Glorious Model O- - poniekąd następca Kinzu, MM710 - nie zachwyci jakością, Xtrfy M4 - również problematyczna konstrukcja.
Prawie każda "ultra-lekka" mysz, pochodzi z fabryki o dziurawej kontroli jakości, jak masz hopla na tym punkcie, a masz, to testowanie każdego egzemplarza z osobna, jest katorżnicze.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#60
To prawda, pakowanie się ponowne w kolejne testowanie jest męczące :) Ale kiedyś zamierzam obczaić Glorious Model O, jak cena spadnie oraz jak tylko wyjdzie coś godnego uwagi. Póki co używam poczciwej Black Edition i G203, które były strzałem w 10, dzięki Wam :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.