• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największa! myszka do FPS :-)
#41
Co do Twojego pytania:
1. W Pulsefire moja dłoń cierpi najbardziej z powodu ścisku jaki muszę utrzymywać w poziomie (w linii pomiędzy opuszkiem kciuka trzymanym na lewej stronie myszki, a wewnętrzną stroną palców - serdecznego i małego - spoczywających na prawej stronie). Do korzystania w systemie da się przyzwyczaić ale w grze FPS już niekoniecznie - zdecydowanie wpływa to na precyzję. Doszedłem więc do wniosku że dla mnie liczy się też |S Z E R O K O Ś Ć| ;-) 
2. Jak już pisałem bez modyfikacji w systemie nie mam wpływu na odświeżanie portu - co okazuje się problemem nie do przejścia dla niektórych gier.
3. Myszka dziwnie reaguje na zmiany DPI przyciskiem. Nie wiem od czego to zależy ale czasami działa co drugi z czterech poziomów czułości - przeklikanie wszystkich trybów rozwiązuje problem.
4. Miewałem taką dolegliwość że kółko albo: Przeskakiwało jakby o pół obrotu (CSGO). Albo że samo się wciskało (Orcs must die!) - tu oczywiście nie było słychać kliku - chodzi o sam efekt naciśniętego kółka. A że w grach często z niego korzystam, bywało to irytujące. Być może to jakieś problemy programowe z obsługą tej myszy w grach - nie wiem. W systemie tych problemów nie widać, dlatego podejrzewam kwestie programowe (co tym bardziej dziwne bo brak tu sterowników dedykowanych).
5. Wymiary - powinna być szersza i dłuższa. Jedynie kciuk dobrze się układa przy czym przyciski funkcyjne nad nim są zbyt daleko przodu myszki przez co muszę podkurczać kciuk żeby ich użyć. Nie są one też należycie odseparowane bo powoduje regularne pomyłki pomiędzy wstecz/dalej. Przy pełnym chwycie palec wskazujący wypełnia LMB do granic, a środkowy opuszek odczuwa krawędź myszki co rozprasza (produkt mógłby być bardziej asymetryczny i wydłużony dla palca środkowego), dwa ostatnie palce przy wyższej potliwości dłoni nabawiły by się odparzeń od ciągłego ich przylegania do siebie.
6. Waga - powiedziałbym że jest średnia i da się do niej przyzwyczaić - choć myślę że wolałbym lżejsze urządzenie. Środek ciężkości jest umiejscowiony centralnie, ale parametry ślizgowe na SteelSeries QcK Edge pozostawiają bardzo dużo do życzenia - myszka trze po niej jak pojebana. Popchnięta i puszczona hamuje momentalnie.
 


Co do wyboru myszy, myślałem że już nikt mi nie odpowie i w tym czasie sam sobie przeszukałem dostępne oferty ;-) Co do Twoich propozycji:
- Kone Aimo ma przycisk pod kciukiem który mimowolnie będę naciskał - bo w chwilach kiedy dłoń mi odpoczywa - kciuk bezwładnie opada. Więc nie byłby to dobry wybór.
- Rival 600 ma tragiczne opinie odnośnie jakości (https://www.x-kom.pl/p/406375-myszka-prz...l-600.html (opinie na jedną gwiazdkę)), a do tego nie jest wcale aż tak szeroki (69). Nie stać mnie na tandetę :-( Kupuję myszkę na lata.

Pomyślałem więc o tym, że powinienem szukać myszki najlepiej pasującej do mojej wieloletniej miłości Logitech G5 (13x7,5x4,4 cm). Z egzotyki pasowała by tu ROCCAT Kone EMP - tyle że nigdzie jej nie ma. W sensie - jest tylko u polskiej januszowej zarazy która zgodnie z regułą niedostępności podbiła jej cenę do 200% wartości rynkowej... Więc niestety.

Spojrzałem więc w stronę Logitecha - szanując żywotność mojej G5 - i analizując ich duże produkty: G402 Hyperion, G502 Hero i przede wszystkim MX518. I nie będę ukrywał że MX518 to mój obecny faworyt. Różnice wymiarów do G5 w zasadzie w granicach błędu pomiaru (Wysokość: 131 mm, Szerokość: 73 mm, Głębokość: 43 mm), czujnik optyczny, niestety tylko - brak oplotu... Czy MX518 ma jakieś istotne minusy?
Odpowiedz
#42
1. Być może jesteś w podobnej lokacji, co ja. Od lat używałem G400, nawyk wyprostowanych placów po prawej stronie myszy, okazał się być utrapieniem - wiele konstrukcji "ksero", które zaabsorbowały linię IE 3.0, jest niezdatnych do komfortowego użytkowania, zawiera to oczywiście serię "EC" Zowie, jak i pokrewnego Deathaddera.

4. Enkoder w Pulsefire Pro, to Kailh "Red core", ostentacyjna żywotność - 8 milionów przekręceń. Nie zarzucam niesprawności technicznej, optowałbym za niejednolitymi stopniami - w G203 zaimplementowano enkoder Kailha "Grey core", podczas użytkowania sporadycznie zdarzają się niechciane przekręcenia. Nie odnotowałem podobnych problemów z enkoderami ALPS - na tych zdecydowanie trudniej utrzymać kółko pomiędzy szczeblami.
NVM, Pro posiada inny enkoder. Podstawowa wersja Pulsefire, to enkoder TTC - budżetowy, nagminnie implementowany w średniej klasy myszach, prymarna zaleta, to bardzo subtelne przekręcanie.
Winowajcą może być wspomniana, duża tolerancja pomiędzy stopniami.

"...tu oczywiście nie było słychać kliku - chodzi o sam efekt naciśniętego kółka."
Pod kółkiem wlutowano znowuż budżetowy, mikro-przełącznik "Tactile" - znane są z niewielkiej żywotności.
Ich zasada działania, przypomina nieco przełączniki "Capacitive", w tym Topre.
Mikro-przełącznik Tactile, składa się przede wszystkim z dwóch gumowych elementów, które naciskają na aluminiową płytkę, a ta, odkształcając się w drugą stronę, wydobywa dźwięk i aktywuje mikro-przełącznik, na skutek kontaktu.
Wygląda to podobnie, jak w metalowych zakrętkach, które pod naciskiem wydają charakterystyczny "ping";)
Zastosowanie gumy, jak i plastycznego aluminium, z biegiem czasu daje o sobie znać - aktywacja przycisku, odbywać może się na różnych wysokościach, a zużyte składowe mikro-przełącznika, dostarczają wyprutego "feelingu".


6. Pies pogrzebany.
Nawet w dobie tak łakomych konsumentów "ultralekkich" myszy, doczekaliśmy się wyłącznie wymiarów 128 x 67 x 42, w postaci Glorious Model D.

Rival 600 ma naprawdę dobre komponenty, gumowa faktura jest bardzo przyjemna w dotyku.
Negatywne opinie, dotyczą szczególnie odklejających się boków, a te bardzo łatwo przykleić.
Mimo wszystko, nie zdecydowałbym się na Rivala 600, jeżeli wymieniona G5, jest najbliżej tego, czego szukasz.

MX518 ma trzy koronne wady; wagę, przewód i powierzchnię typu "glossy" - tragiczna wręcz, gdy dolega nam potliwość dłoni w jakiejkolwiek postaci.
Waga - należałoby wyciąć sporą część z podstawy, jak i z górnej części.
Korpus składa się z dwóch osobnych plastików ABS, pierwotnej i nakładki - właśnie ta część jest śliska, dziury zostaną zakryte, wiec nie wpływają negatywnie na sferę wizualną.
Mod: https://ibb.co/jzjYH3C
Aranżacja, wygląda na bardzo podobną do modelu G400, być może obudowa pasuje z każdej serii, a problemem jest wyłącznie inna soczewka.
Przewód - po ostatnich testach, wybrałbym zdecydowanie kabelki w rozmiarze 36AWG, niemalże nie czuć przewodu.
Powierzchnia - po sieci krąży solucja, w postaci włókniny ściernej, która pozbawi powierzchni lepkości, jednakże jest to w mojej opinii proces o połowicznym sukcesie. Powierzchnia będzie bardziej chwytna, lecz wciąż śliska. Przy pomocy matowego koloru bezbarwnego, pozbyć można się zupełnie nieprzyjemnej powłoki.

Komponenty oprócz sensora, tak naprawdę nie doczekały się rewolucji.
Poboczne mikro-przełączniki "Himake", Logitech stosował od lat na masową skalę, o zadziwiająco dobrej skuteczności - zero zarzutów pod ich adresem.
Optyczny "scroll", chrobocze niemiłosiernie, niewiele osób będzie zadowolonych z rekompensat w postaci bardzo długiej żywotności i dosadnego "feelingu"
Główne mikro-przełączniki Omron D2FC-F-7N o deklarowanych 20 milionach kliknięć, zazwyczaj dostarczają chrupkiego i natychmiastowego kliku, spotkałem się jednak z opiniami, iż bardziej przypominają twardawe D2FC-F-K, o charakterystycznej, "niebieskiej kropce".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#43
Ty to jesteś Geekem normalnie ;-D Nie wiedziałem że z tematu myszki można wydusić tyle szczegółów :-)

Co do MX518 to właśnie chyba przez te kształty się skuszę. Co do modyfikacji - wyobrażam sobie że jedyna na jaką bym się decydował to wymiana kabla, czy podkładek ślizgowych. A co do wspomnianych jej wad:
- Waga - zaskoczyłeś mnie tym - zakładałem jako pewnik że będzie tam szufladka i ciężarki - tak właśnie miałem w G5:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...e-Rust.jpg
- Przewód - nie do końca rozumiem? Znaczy że w MX518 jest jakiś bardzo cienki?
- Powierzchnia glossy - serio to dla mnie akurat nie problem a nawet cenna zaleta sprzyjająca higienie dłoni. Już przy G5 wyrobiłem sobie nawyk wycierania dłoni co jakiś czas w koszulkę ;-) Jakby cała myszka taka była to wiadomo - pogarszałoby to chwyt. Ale tak, jest jak najbardziej ok.

-----------------------------------------

Posłuchaj miałbyś może wiedzę czym różnią się rewizje MX518 od siebie? Szczególnie:

910-005545 opisywana na Amazon jako wersja niemiecka
910-005544 opisywana na Amazon jako wersja EU

Obie pod linikiem:
https://www.amazon.de/dp/B07P32PJZD/ref=...-de&sr=1-1


Support Logi nie odpisuje, a jak się połączyłem z angielską infolinią, życzliwy hindus poza sympatycznym "yelloł!" na początku rozmowy, nie potrafił pomóc :-) Czasami też trafiają się produkty opisywane jako "Refresh" ale tu chyba o jeszcze inny wariant chodzi (https://www.amazon.de/dp/B0015R8M7U/ref=...3QES7G9X36), a wersje DE i EU to też co innego... W Refresh jakby powłokę zmienili...
Odpowiedz
#44
Nie wierzę... Po napisaniu powyższego posta myszka Pulsefire się zje%^ła... Przestał działać PPM....
Odpowiedz
#45
To znak ze trzeba zmienić :D
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#46
Kolega się nie śmieje, bo patrząc na słuchawki z sygnaturki rychłe zmiany czekają nie tylko mnie ;-)
Odpowiedz
#47
"Przewód - nie do końca rozumiem? Znaczy że w MX518 jest jakiś bardzo cienki?"
Aktualne, fabryczne przewody, poprawiają nieprawdopodobnie wygodę, zaimplementowany w MX518 Hero gumowy kabel, jest niestety bardzo obecny przy każdym ruchu.

"Refresh" to odświeżenie modelu z 2004 roku, frapujący jest oczywiście MX518 Hero - bez różnicy z którym numerem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#48
No i dlatego myślę pójść w mouse bungee żeby to zniwelować.

PS. PPM w Pulsefire z powrotem działa. Ale fakt, że na kilkanaście godzin przestał działać oznacza że prędzej czy później już padnie na amen prawda? (nie wiem czy reklamować już teraz, czy czekać na wystąpienie usterki?)
Odpowiedz
#49
Jeżeli się pojawił, z pewnością kiedyś powróci.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#50
Dobra, dzięki XeXu za wartościowe porady, myślę że za co najmniej dwa lata odświeżę ten temat :-) Stanęło na zakupie MX518 :-)

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.