• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
Jak opiniujesz enkoder "F-switch"?
Zazwyczaj dostawał całkiem przyzwoite noty, jak na tak budżetowy komponent.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Jeśli chodzi o przycisk środkowy, to nie widzę tutaj żadnych problemów.
Odpowiedz
O ogólną pracę scrolla, obecnie posiadasz zacne grono myszy, coby zrobić sympatyczne porównanie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
Cichy, ale nie bezgłośny. Najgłośniejsza jest chyba zmiana kierunków obrotu, szczególnie w dół. Ale ogólnie cicha jest. Nie mam nic do zarzucenia, chociaż bym preferował minimalnie bardziej wyczuwalne, precyzyjne skoki. Kwestia preferencji. Mysz podczas potrząsania nie wydaje żadnych dźwięków.

Ta rolka roccata imo lepsza i tak, ale oczywiście rolka w model o jest bardzo dobra.


Co do samej myszy to się wypowiem lepiej za kilka dni.
Odpowiedz
Wyjątkowo dobrze napawa mnie wspomniany Roccat, scenariusz w którym kwota, którą przyjdzie nam zapłacić ulega degresji na przestrzeni kilku miesięcy, jest naprawdę realna.
Rolka zdaje się być świetna, tym samym przyciski główne, naprawdę ciekawi mnie jej eksploatacja.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
optyczny scroll (te f-switch) ma dłuższą żywotność od mechanicznych, jednak po raz pierwszy w glorious model o, widzieliśmy go w postaci gdzie również pod kątem feedbacku jest bardzo fajny i przyjemny . Jednak ALPS to ALPS, moze i mniej żywotne ale jakoś tak się je czuje pod palcami lepiej :P

ps. chińczyki nauczyły się robić coraz lepsze komponenty, jak przykładowo wśród microkontrollerów chiński Vision to taka kopia Holteka, a o połowę tańszy, Holtek czy STM (podobna półka cenowa) są o połowę tańsze z kolei od NXP, które ciągle wiodą prym pod kątem bezawaryjności ale mało kto je stosuje bo są drogie jak na takie chipy i mało opłacalne przez to.
Odpowiedz
Z tego co widać, Roccat również definitywnie tą drogą zrezygnował z enkoderów ALPS-a, zastępując je enkoderami TTC "Blue core"- zdają się być naprawdę dobre.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=HkMcCyg6FIE to jest ciekawe :). Teraz tylko czekać aż na aliexpress się pojawią takie obudowy. Standardowa obudowa do G305 już tam jest :). Nic tylko wejść w posiadanie drukarki 3D :D.
Odpowiedz
Ta sztuka wraca na 100%. Za kilka dni wyjaśnię dokładnie dlaczego.

W Euro/oleole jest obecnie kone pure Owl-Eye za 189 zł i kminię w sumie czy jej nie zamówić i mieć święty spokój.

Ewentualnie myślę czy nie spróbować drugiej sztuki Model O.


Co do samej rolki, to ja osobiście mam spore wątpliwości co do jej trwałości. Wydaje mi się, że się szybko rozklekocze, ale to może tylko moje złudzenie. Jej sam feeling jest ok, chociaż nie tak dobry jak własnie w roccat. Roccat ma lepiej wyczuwalne skoki co ja akurat preferuję.

Ogólnie do kształtu i rozmiaru myszy już przywykłem, ale jednak pozycja rolki, trochę dla mnie mało komfortowa. Aby jej używać tak jak lubię, to jednak muszę oderwać dłoń i to mnie trochę drażni.
Odpowiedz
Tak się zastanawiam nad zamówieniem jakichś przełączników huano z chin.

Tylko mam dylemat w kwestii różnych kolorów, róznic i które najlepsze :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.