• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do CS:GO, Superlux HD668b czy inne
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Steelseries Siberia V2
  • czy używasz karty muzycznej/dac/amp ? 
      - jeśli tak – to jakiej? 
    Asus Xonar DG (w dalszej przyszłości może zmienię na Creative Sound Blaster Z)
           - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% do gier, głównie do CS:GO
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? jw.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 400-500 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? obydwie te cechy są ważne
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? gram w swoim pokoju, okolica jest raczej spokojna
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? większą scenę
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): dobrze żeby miały wbudowany mikrofon, długość kabla przynajmniej 2 metry, wygodne i nie męczące uszu pady
Witam. Chciałbym kupić jakieś dość dobre słuchawki do CS:GO (najlepiej aby miały mikrofon). Czytając recenzje słuchawek na waszej stronie wnioskuję, że Superluxy HD668B bardzo dobrze radzą sobie w CS:GO, tak że nawet dużo droższe słuchawki wypadają przy nich gorzej. Szkoda, że nie mają mikrofonu. Jednak czy kupując jakieś inne dużo droższe słuchawki z mikrofonem dźwięk jest równie świetny w CS:GO jak w tych Superluxach albo i taki sam pod względem jakości? Czy jednak jest to nieopłacalny sprzęt i kupić sobie dodatkowo mikrofon plus te Superluxy. Siberia V2 ma strasznie słabe pozycjonowanie moim zdaniem (multum ustawień próbowałem) więc chciałbym coś dużo lepszego od Siberia V2, które jedynie dość dobrze wygłuszają i są wygodne :] A może są jakieś równie świetne słuchawki douszne? Jeśli mówimy o Superluxach to dodatkowo koszt wymiany padów na welurowe (widzę że chyba ciężko znaleźć jakieś wymienne w dobrej cenie, a tylko polskie sklepy wchodzą w grę) a te od AKG240 kosztują tyle co Superluxy. Chyba że są jakieś tańsze, pasujące od innych modeli (czy te z Superluxów HD681 to jest to samo?). Odnośnie wpisanego powyżej budżetu - albo ten Superlux albo coś droższego, o ile droższa opcja będzie opłacalna przy jakości jaką oferuje Superlux. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Weź 668b, być może dlatego nie leżą Ci siberie (które w grach akurat są uważane za dobrze się sprawujące) bo mają za małą scenę. W 668b będzie lepsza ocena odległości, bo nie jest tak blisko Ciebie wszystko. Z ebaya zamów sobie welurowe pady :).

Myślę, że Z-tka też pomoże w pozycjonowaniu
Odpowiedz
#3
Na razie będę grał na Xonarze, bo w przyszłości może zmienię ale to i tak jeszcze zależy od innych kwestii. A nie wiesz może jak z tymi padami, od jakich dokładnie modeli mogą pasować pod te Superluxy i generalnie nigdy nie kupowałem na zagranicznych stronach a jak dobrze kojarzę to jedynie z Wielkiej Brytanii i Strefy Euro nie naliczają chyba żadnych podatków. No bo jak coś to równie dobrze w PL mógłbym kupić no chyba że nie znajdę.
Odpowiedz
#4
http://www.ebay.com/itm/Velour-Velvet-Ea...3ceb2a36d1 nic nie będziesz więcej płacił - 16$ łącznie. Kupuje się tam jak na allegro, jest nawet bezpieczniej.
Odpowiedz
#5
Nie chce mi się wierzyć, że bez cła i podatku to przejdzie (choć jak będzie to chyba wiele i tak nie wyjdzie) jeszcze w dodatku z Chin. Jest jakaś zależność, że jakieś mniejsze kwoty są zwolnione z podatku? Trzeba jakoś powiadomić sprzedawcę żeby wysłał to jako GIFT? Ciekaw ile to będzie szło. Trzeba będzie zaryzykować, bo widzę że bardzo ciężko w Europie je dostać , bo w Polsce to nawet sklep w którym widnieje, że towar chwilowo niedostępny nie raczy mi nawet odpowiedzieć na maila. Także trzeba nawet kupić ze 2 sztuki. http://www.amazon.com/Cosmos-Velvet-Repl...B00KLPRQMO a tutaj są niby też pasujące do Superluxów i taniej.
Odpowiedz
#6
Posiadam HD681 EVO i mogę śmiało polecić
Odpowiedz
#7
te pady z amazona też wyglądają ok. Z Chin jak są małe kwoty to nigdy nie naliczają, przeważnie każdy pisze tam GIFT na pudełku ;) Jeszcze nigdy nie oclili mi nic o ile było to w małym pudełku a wartość przedmiotów była nawet i po 200$. Tak szczegółowo tam nie sprawdzają po prostu. Z tych 16 dolców to i malutko by było.
Odpowiedz
#8
Zamówiłem te z ebaya, choć na tej stronie podanie niektórych danych to parodia, ciągle jakieś błędy wyskakują, więc wysłałem maila do sprzedawcy z danymi i aby paczkę oznaczył jako gift, jeszcze wysłałem mu z wikipedii jakieś linki do miejscowości gdzie mieszkam aby też się na mapie połapali ;d Jak przyjdą będę mógł zamówić słuchawki. Swoją drogą dolar mocno chyba stoi, więc tak znowu tanio nie wyszło.

Przy okazji jak kupię te Superluxy to jak to w sterownikach Xonara ustawić? 

[Obrazek: asus_xonar_dg_092710_03.jpg]

2 Channels, PCM ??? KHz (swoją drogą ile powinienem mieć KHz dla Siberii V2?), Analog out - Headphone, HP Advance Settings - Pro-Gaming Mode, ta opcja SPDIF Out jest u mnie odznaczona (nie wiem co to wgl jest, słuchawki podpinam do gniazd karty dźwiękowej z tyłu komputera), jeszcze jest taka opcja VoiceEx nie wiem czy to też powinno być zaznaczone, bo nie mam, Dolby Headphone również odznaczone. Nie wiem jak z tymi innymi opcjami w różnych zakładkach (jest jeszcze wybór rodzaju pomieszczenia).
W CS:GO opcja konfiguracja głośników - opcja Słuchawki.
Odpowiedz
#9
daj samo HF zamiast GX gdyż jest wtedy najlepiej, resztę zostaw na standardowych ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.