Ankieta: Jakie słuchawki wybrać?
Superlux HD-668b
Superlux HD-669
ISK HD9999
inne
[Wyniki ankiety]
 
 
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do grania
#1
jakie obecnie używasz?
Creative Fatality HS-800

czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
Póki co nie.

jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • Płyta główna: B150 PC MATE
  • Chipset dźwiękowy: Realtek ALC-887
  • Kanały audio: 7.1
słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
Głównie gry. Trochę muzyki. Najmniej filmów. Wtedy zazwyczaj przełączam się na głośniki, niemniej warto myśleć perspektywicznie i preferowałbym pewną uniwersalność w tym względzie.

jakiej muzyki głównie słuchasz?
Rock, metal, stoner, folk i po trochu innych gatunków.w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?
CS:GO (nie tylko, ale to zdecydowanie priorytet).

twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
300zł, choć preferowałbym zejść poniżej 200zł. Ponadto HD-669 są dostępne w czeskim sklepie (kytary.pl) za 110zł - super sprawa.

stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?Oba są ważne.jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
Kawalerka, raczej nie narzekam na hałasy z zewnątrz.

wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
Chyba dalej? Tzn. nie rozumiem, czy kwestie te się wykluczają. Ale pozycjonowanie i możliwość swobodnego określenia zbliżających się przeciwników tak z bliska, jak i już z daleka byłby dużym plusem.

czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
Wielce wątpliwe :). Ale solidność konstrukcji mile widziana. Bywa, że słuchawki gdzieś się zahaczą, spadną. Nie chcę też musieć się obawiać odkładania słuchawek niczym porcelanowej zastawy, gdyż będą gotowe się zaraz pokruszyć, pęknąć (pęc? :D).

co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
Starusieńkie są. Odkształciły się i zaczęły mi zjeżdżać z głowy. Cena do jakości była doskonała, ale jestem pewny, że da się wycisnąć z dźwięku więcej. Ponadto w między czasie podjąłem próbę zmiany słuchawek na SteelSeries Raw Prism (trafiła się promocja), ale były raczej niewygodne, dźwięk nie powalał, a przede wszystkim mikrofon był tragiczny i moi znajomi nie byli w stanie mnie zrozumieć. Oddałem je rychle.

dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Początkowo nie wyobrażałem sobie modelu bez mikrofonu, ale po długiej analizie i prześledzeni tej strony, jej forum (tym bardziej przepraszam za kolejny podobny temat) oraz blogu Audiofanatyka. Na bazie wszystkich uwag wyselekcjonowałem w zasadzie trzy modele, do których dokupię mikrofon Zalman ZM-MIC1 (dalej wydaje mi się to niewygodne rozwiązanie, ale zdaje się, że innego nie ma...):
  1. Superlux HD-668b
  2. Superlux HD-669
  3. ISK HD9999
Zdaje się, że wszystkie mają te same przetworniki. Przyznam też, że nie jestem pewny różnic (poza wyglądem) tych dwóch pierwszych. 668b dodałem do listy w ostatniej chwili i nie jestem tu tak pewny - są półotwarte, prawda? Na chłopski rozum różnica między zamkniętymi i półotwartymi słuchawkami, to przede wszystkim izolacja od otoczenia oraz przepływ powietrza, dobrze rozumiem? Czy jest jeszcze coś, na co należałoby zwrócić w tym względzie uwagę?Nie chciałem wydawać 300zł na słuchawki, ale pod wpływem tego ile ISKi superlatywów tu zbierają, postanowiłem wziąć je pod rozwagę. Niemniej czy moja karta dźwiękowa (ALC-887) nie ograniczy zbytnio ich możliwości? I czy mikrofon nie będzie robił problemów na ów Realteku bez dodatkowej elektroniki?Last but not least - mam dosyć dużą głowę więc regulacja jest ważnym aspektem.


Z góry dzięki za podpowiedzi i wyrozumiałość!
Odpowiedz
#2
Problemem będzie, jest integra.
Wszystkim wytypowanym będzie brakowało "wypełnienia".
"Zdaje się, że wszystkie mają te same przetworniki."
Jest wiele aspektów, od których zależy jakość dźwięku w konkretnych modelach.

Patrząc ogólnie na kryteria, powiedziałbym że HDki.
Pomijąjąc znacznie lepszy dźwięk, cechuje je przede wszystkim świetna wygoda, zarówno świetna scena.
Byłyby najlepszym wyborem, jeżeli ustawisz się na kupno "fajnej" dźwiękówki.
Wybierając Superluxy, wcale Cię to nie uratuje, wymagają nie byle czego.
O czym warto pamiętać w Luxach, to pady które stają się twarde z biegiem czasu, co za tym idzie - tracisz na jakości dźwięku.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Hej XeXu! Dzięki za odpowiedź!
Hmm, a jeśli miałbym rozważyć dedykowaną kartę dźwiękową lub inne urządzenie, które powinno znaleźć się na drodze między płytą główną, a słuchawkami... na co zwrócić uwagę w kontekście moich wymagań oraz wyselekcjonowanych headphone'ów? Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, więc nawet wskazanie jakichś potencjalnych modeli byłoby sporym ułatwieniem. Kwestia ceny może mieć tu spore znaczenie.

Przy czym dalej chętnie wysłucham kolejnych spostrzeżeń w przypadku kierowania się w obie strony (integra vs coś w jej miejsce).
Odpowiedz
#4
Jeżeli ISKi zagrają "okej" z tej integry, warto.
Problem w tym, iż nie wiem jak duża jest różnica w układach ALC887 a ALC898, na którym to były testowane.
Najlepiej jak wypowie się ktoś, kto je ma, bądź sam autor recenzji - Hya ;)
Jeżeli chodzi o osobne układy, to...
Z mocno ograniczonym budżetem, najlepiej jest szukać wewnętrzych; nawet jeśli musiałbyś iść w stronę używanych.
Na PCI masz Prodigy HD2, AIM SC8000, natomiast na PCIe SC808, taniej Xonar DX.
Tak wiem, mocno wykraczają poza budżet, jednakże są to jedne z najlepszych kart dźwiękowych w swojej cenie, przy których nie musisz się martwić.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
hmm ja to w ogole bym wybral jednak somic v2 bo one sa bardziej wybaczalne przy kiepskiej integrze, przy kupnie asusa dg (bo chyba pci-e masz zajete przez grafe ;p to nie bierz dgx) zagraja bardzo przyzwoicie, zreszta hd9999 też, niemniej pod CS wole somici
Odpowiedz
#6
Hej, dziękuję za kolejne odpowiedzi! o/

Somiki trochę odpadają z punktu widzenia mojej wygody - potrzebuję nauszników (padów), pod którymi schowają się moje uszy, a w przypadku tych słuchawek wydają się one malutkie. W pracy korzystam z którychś Logitechów (nie pamiętam jaki model, ale jutro sprawdzę i porównam rozmiar), które zakłada się na uszy, nie wokół uszu i przyznam, że jest to mały ból w czterech literach (u, s, z y).

Jedno PCIe jest wolne :). Jeżeli wewnętrzna karta ma przewagę nad zewnętrzną (rozumiem głównie ceny?), to droga jest otwarta.
To moja płyta główna: [MSI B150 Mate].
Wolne jest rzecz jasna gniazdo x1.
Duża różnica klas jest w przypadku dźwiękówki, gdy wybieramy pomiędzy portami PCI a PCI express?

Zasugerowane karty rzeczywiście trochę obciążające portfel. Z drugiej strony nie jestem fanem półśrodków, tylko dobrego stosunku ceny do jakości.

Tak na szybko porównałem (nie mam wiedzy by wgłębiać się w całe 80 stron) chipsety obydwu wspomnianych integr (pod linkami datasheety):
[ALC887]
[ALC898]
Główna różnica, które wpadły mi w oko w Hardware Features to zdecydowanie inne wartości SNR:
DAC: 97db (887) vs 110db (898)
ADC: 90db (887) vs 104db (898).
Ponadto inne napięcia wyjściowe na mikro - nie wiem jakie ma to znaczenie, ale przypomniało mi jeszcze jedno pytanie...

Jak z zachowaniem mikrofonu, gdy będzie przypięty do kabla, nie pałąka przy ustach? Bo przyznam, że przez ten mały detal ciągle gdzieś tam z tyłu głowy rozważam HyperX Cloudy. Ze znajomymi gramy razem już trzynaście lat razem, tak więc komfortowa komunikacja (nie tylko związana z tym, co się dzieje na planszy, ale i podczas zwykłych konwersacji) jest nie mniej ważna, niż dobra scena. Jeden znajomy nabył właśnie te słuchawki, a wcześniej korzystał z Zalmana i różnica w odbiorze jego słów jest ogromna. Teraz zresztą może z nami komunikować się wieczorami w ogóle, gdyż wcześniej jedynie podniesiony głos dochodził do ZM-MIC1, a przy nim budził żonę :D.
I jaka na tę kwestię oraz czystość dźwięku ponownie może wpłynąć jakaś karta dźwiękowa?
EDIT: Dodam jeszcze, że mam dość głośną klawiaturę mechaniczną i nieprzyzwyczajonym do opcji 'push to talk'. Od zawsze miałem 'voice activation' ustawiony na odpowiedniej decybelowej aktywacji na TSie. Czego się obawiam, to czy przez mojego nieszczęsnego Razera BlackWidow 2013 (kupiłem od znajomego po taniości, któremu właśnie hałas przeszkadzał... tudzież raczej jego małżowinie) jednak wymusi z mojej strony bardzo nienaturalną, głośną artykulację przy jednoczesnym zagłuszeniu klawiatury. Mieliście może doświadczenia w tej kwestii? Przyznam, że takie małe praktyczne względy, których nijak nie mam jak sprawdzić, a z którymi mogliście się zetknąć, mocno dodatkowo mieszają przy tym zakupie. Bedę w związku z tym wielce wdzięczny za każdą uwagę :).

PS. Ach, już detal, ale warto dopytać i poteoretyzować - doceniam w integrze fakt, iż wygodnie z poziomu systemu mogę przełączać się pomiędzy źródłami (głośniki na słuchawki podpięte do dwóch innych paneli). Funkcjonalność tę wraz z dźwiękówką stracę? Tudzież zachowam ją jedynie zostawiając głośniki na Realteku, a ze słuchawek korzystając na karcie dźwiękowej? Nie będą się wtedy zakłócać etc?
Odpowiedz
#7
Mamy osoby na forum z ISKami, więc miło będzie jak się odezwą.
Mikrofon na kablu nie przeszkadza, przynajmniej mi.
Tanie mikrofony mają złe opinie, głównie dlatego iż ludzie nie zdają sobie sprawy jak bardzo wpływa na ich jakość karta dźwiękowa.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...-do-30-zl/
Wybacz Czyszczu :v
Co do zewnętrznej, warto czyhać na SC808 w przyjemnej cenie.
Ta karta ma bardzo duże możliwości, odpowiedniki w zewnętrznych DACach sięgają kwot ponad 1000zł.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
ja tam korzystam z mechanika i normalnie gadam na zalmanie podpiętym do integry przy voice activation i nie zbiera mi dzwięku klawki. Jeżeli mówisz i piszesz w tym samym czasie to w tle słychać to oczywiście.

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ex/#jakosc tu w recenzji w części o mikrofonie masz porównanie z zalmanem, to imo nie jest tak źle na nim

To z tego co piszesz HD9999 powinny Ci się spodobać, są mega wygodne i całkiem dobrze grają z integrą, gorzej jak na fatality nie będzie ;)
Odpowiedz
#9
(11-12-2017, 04:20 PM)XeXu napisał(a): Co do zewnętrznej, warto czyhać na SC808 w przyjemnej cenie.
A cóż to znaczy przyjemna cena w tym wypadku? Na HardPC widziałem wersję refubrished, ale nie wiem czy 329 zł mam już rozpatrywać jako dobrą ofertę. Trochę sporo jednak w kontekście pierwotnie planowanego budżetu.

Dzięki za takie praktyczne detale, Hya! o/
Odpowiedz
#10
To oznacza, że można skłonić się w stronę używanych.
Karty dźwiękowe nie mają tendencji do padania.
SC808 można czasem znaleźć w naprawdę przystępnej cenie, jeszcze z obowiązującą gwarancją.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.