• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatywa Abyssus V2
#1
Jaką obecnie myszkę używasz: Razer Abyssus V2
Jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
Czułości w grach : średnia / wysoka 
Czułość w Windows: 5/11
W co grasz (podaj tytuły gier): 90% CSGO, 10% QL
Jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Speed / QCK Heavy
Ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie
Budżet:300 pln +- 
Jaki chwyt stosujesz: 90% czasu Claw / 10% Fingertip
Ułożenie palców na myszce: 1+2+2
Jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
Jaka jest wielkość Twojej dłoni: 18.5/19 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 2 cm
Czy chcesz zmienić swój chwyt? nie
Czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie? nie
Co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło? wyższa jakość/stabilność sensora
Czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
Uwagi (np. co do wyglądu myszki): Brak


Cześć Wszystkim,

generalnie rzecz biorąc z myszki korzysta mi się rewelacyjne pod względem jej kształtu oraz wagi (wyjęty ciężarek z myszki) aczkolwiek jak to przy Abyssusach zawsze sporo mówiło się na temat sensora i jest to główna rzecz która mi nie daje spokoju. Nie chcę być wybredny, bo wiadomo że idealnego sprzętu nie znajdę jednak budzi to we mnie pewne zastrzeżenia jeżeli chodzi o pewność względem "czucia sensora" pod względem wyrabianej pamięci mięśniowej. Po prostu miałbym zawsze z tyłu głowy, że może ta kwestia techniczna zaburza jakość gry. Dlatego zastanawiam się nad ewentualną alternatywą która po prostu dostarczy najlepsze rozwiązanie pod względem technicznym a zachowa przy tym zalety tej ergonomii. W skrócie gdyby był to taki AbyssuAdder z ormonami do 20mln to byłbym w niebie :D 

Myszki po testach : DM1PRO S, DA Elite, EC2-A, FK2 ( nad nią właściwie nadal się zastanawiam) 
Nad czym myślę :
G PRO ( na ile uporczywy jest sam kabel oraz czy sposób w jaki mysz jest zaokrąglona zbyt się nie różni od kształtu V2)
G303 ( + sensor, + przyciski, - kabel, nie wiem jak z kształtem)
MasterMouse S ( Mało informacji na jej temat, sporo pisze się natomiast o samym kablu czy wątpliwej jakości wykonania)
ZA 13 ( Na ile ta "wypięta dupa" ogranicza ruchy dłoni jeżeli ma się opartą nasadą w tracie claw gripu)
Mionix Avior 7000 (ten płaski V profil mi się bardzo podoba aczkolwiek martwi mnie obecność przycisków bocznych po prawej stronie)

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
zdecydowanie ZA13 albo G Pro. Do Abyssusa raczej G Pro jest bardziej podobna, w Za13 czuć jednak tyn tył myszki, jednak do clawa jest bardzo spoko zwłaszcza dzięki temu tyłowi
Odpowiedz
#3
Alternatywnie do G Pro masz Logitecha G203 z gumowym kablem, przełącznikami 10mln zamiast 20 i "budżetowym" sensorem, który, z tego co ludzie piszą, w praktyce nie jest zauważalnie gorszy od tego w G Pro pod żadnym względem, aktualnie na x-komie za 130 zł. Kształt nie jest specjalnie dobry, ale powiedziałbym, że jest przyswajalny, po 2-3 miesiącach nie mam żadnego problemu z dyskomfortem, mimo wszystko abyssusa czy kinzu stawiałbym klasę wyżej pod względem wygody. Coś ktoś tam od test-gear pisał o tym, że dreammachines pracuje nad nowymi myszami, między innymi z obudową kinzu, może jakby były jakieś przecieki na temat daty premiery, to warto byłoby poczekać.
Odpowiedz
#4
do miesiąca nie ma co liczyć na nic nowego z tego co wiemy :P

no ale prawda jak im wypali ten projekt z obudową kinzu to wszyscy co chcą 3 przyciskowych myszek powinni być zadowoleni ;)
Odpowiedz
#5
ooo jest nadzieja :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
@hya @cesarz

Dziękuje za odpowiedzi. Między tymi dwoma modelami jednak bliższy mi będzie ZA13 ze względu na sensor który zapamiętałem z EC2 i pewnie przeczucie względem kształtu. Jakoś Logitech wg mnie ma pecha ze swoimi myszkami, po zakupie tego g pro mam wrażenie że wiele osób "odbiło" się z tym wyborem. ZA podobnie jak Abyssus kształtem w podstawie przypomina ósemkę w przeciwieństwie to mocno zaokrąglonego G PRO w przodzie. To jest wg mnie trochę mylące, gdzie po oparciu 1 i 4/5 palca na bokach myszy nie masz tak pewnego chwytu. Szkoda, bo miałem pewne nadzieję z nią związane. Jakie masz z tym Cesarz odczucia?

Zobaczymy jak na razie będę śmigał na Abyssusie, coś nie chciałbym od razu jej skreślać tym bardziej że jak na ironię z tym sensorem ma niezłą historię na scenie quake'a co trochę wyklucza brak jej predyspozycji względem precyzji.

Co do DM'a to faktycznie zapowiada się coraz ciekawiej jako realny KinzuAdder. PRO S świetnie wypadł
Odpowiedz
#7
https://scr.hu/VNPKM0 - nie dziękujcie XD 22 październik 2016 ;o

Coś czuję, że Hya to wie więcej, niż nam sie może wydawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz na serio. Pisałem to już mnóstwo razy, że mam już dość swojego KinzuAddera. Planowałem kupić Roccat Kone Pure 2017 od razu jak wyjdzie, a zastanawiam się czy nie lepiej poczekać na tą myszkę od DM. Takiego dopasowania myszki do mojego chwytu/dłoni, nie dała mi żadna myszka. NIGDY. Grałem na v2, v3, teraz KinzuAdder (ogółem to miałem już łącznie z 6 Kinzu). Testowałem wiele małych myszek - grałem przykładowo na G Pro 2 miesiące i myślałem, że się przyzwyczaiłem, lecz z czystej ciekawości wyjąłem Kinzu z szafki i stwierdziłem, że G Pro nie ma do niej podjazdu jeżeli chodzi o kształt. Tak samo było z Ninox Aurora, Razer Krait 4G, Roccat Kone Pure Optical BE, Zowie FK2. A takie jak DM1 Pro S, EC2-A, Rival 100 nie wytrzymały nawet tygodnia. Ten kształt jest po prostu dla mnie idealny.

Trochę żyłem w nadziei, że SS zrozumie i stworzy jakąś Kinzu v4 (ew. Kane v3), ale patrząc na to co oni wyprawiają, szybko mi przeszło. Mega dobrym ruchem DM było stworzenie myszki na sprawdzonym kształcie (DM1 Pro). Wydaje mi się, że obudowa Kinzu byłaby równie dobrym pomysłem. Popatrzmy przecież na czym grali prosi w cs 2 lata temu. To już był czas, gdzie na rynku były bardzo dobre myszki w porównaniu do Kinzu, a oni jednak przy niej zostawali. Lecz kiedy chcesz być najlepszy, nie możesz tolerować np. tak wysokiego input laga. Ja na ich miejscu poszedł bym dalej i próbował coś z kształtem np. IE 3.0. Tylko nie wiem jak to wygląda pod względem legalności. Ten kształt jest chyba własnością firmy, trzeba mieć do niego prawa. Ale np. taki kształt Sensei'a ma dość sporo myszek. Ciekawa sprawa.

W tym wszystkim podoba mi się również, że to akurat DM podejmuje się stworzenia takiej myszki. Dlaczego? Po pierwsze, brak zbędnego oprogramowania. Zdarza mi się jeździć na LANy, a tam to naprawdę jest ważne (zazwyczaj jest mało czasu na rozgrzewkę, każde 5 minut się liczy). A po drugie, zapasowe ślizgacze. Na spokojnie będę mógł rozkręcić myszkę, włożyć swój paracordowy kabel i przykleić oryginalne ślizgacze (niby mam tam jakieś Hotline Games, ale w wersji Competitive, a wg mnie Performence>Competitive).

Dla mnie każda mała informacja o tej myszce jest ważna (kiedy może wyjść, czy to faktycznie kształ Kinzu).
Jestem naprawdę dobrej myśli. Byłbym spełniony, jakbym miał na biurku "Kinzu" z 3360.

Trochę się rozpisałem, ale już nie mogę wytrzymać z tym, że ciągle muszę szukać zamiennika dla tej mojej myszki. To już się za długo ciągnie. A też chce się podzielić opinią, bo jak gadam o tym ze znajomymi (nawet tymi cs'owymi) to mówią, że jestem świrem XD

PS: DreamMachines gdy wypuszcza coś nowego to wcześniej to jakoś zapowiada (np. jak Roccat ;/ ), czy od razu jest w sprzedaży? Bo DM Pad i DM1 Pro S były chyba od razu w sprzedaży, nie?
Odpowiedz
#8
Cytat:Dziękuje za odpowiedzi. Między tymi dwoma modelami jednak bliższy mi będzie ZA13 ze względu na sensor który zapamiętałem z EC2 i pewnie przeczucie względem kształtu.

ja tam bym się nie kierował tym co miałeś, tylko tym co jest lepsze, tu akurat g pro i g203 będą lepsze pod względem sensora.

Cytat:PS: DreamMachines gdy wypuszcza coś nowego to wcześniej to jakoś zapowiada (np. jak Roccat ;/ ), czy od razu jest w sprzedaży? Bo DM Pad i DM1 Pro S były chyba od razu w sprzedaży, nie?

O DM1 Pro było już wiadomo pół roku przed premierą (gdy test-gear ją składał dla dm), Pro S chyba z miesiąc przed był już zapowiedziany
Odpowiedz
#9
A z Zowie jak jest, zapowiadają dużo wcześniej?
Odpowiedz
#10
(04-24-2017, 05:16 PM)Stachu napisał(a): Trochę żyłem w nadziei, że SS zrozumie i stworzy jakąś Kinzu v4 (ew. Kane v3)

ooo mój gość, też tak samo uważam i mam nadzieję że stworzą Kinzu v4 :) Takie moje ciche marzenie :D Widzę wielki fan Kinzu tak jak i ja :) Miejmy nadzieję że ktoś zrobi taką wersję, jak nie Steelseries, to ktoś inny pójdzie po rozum do głowy i zrobi coś tak prostego i wygodnego co już było, ale co już zanikło i nie sprzedają. Mam wrażenie że jestem jedną z nielicznych osób które jak coś znajdą i kupią dobrego, to zaraz tego nie ma w sprzedaży i producenci rezygnują z tego na koszt czegoś totalnie badziewnego.

Świr świra zrozumie, ja Cię bardzo dobrze rozumiem :) Niby prosta budowa jak Kinzu, a nikt nie potrafi tego zrobić :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.