• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do 400 zł
#1
  • twój budżet:400 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna) Obojętnie
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak
  • czy chcesz podświetlenie? Obowiązkowo
  • czy chcesz makra? Może , ale nie musi
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie trzeba
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie trzeba 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Normalna :D
  • twoje uwagi (wygląd, firma)
!Zamieściłem już jednego posta ale nikt mi na niego nie odpowiedział więc chciałbym się zapytać którą klawiaturę bardziej się opłaca kupić ?

[*]Klawiatura SteelSeries Apex 350  Koszt - 350 zł    <nie ukrywam , że ta bardziej mi pasuje ze względu na niski profil i więcej możliwości kolorów ... i ogólnie wydaje się lepsza ..

[*]Roccat Isku Illuminated LED   Koszt - z 350 na 200 zł 
Odpowiedz
#2
Ani jedną, ani drugą, moim skromnym zdaniem. Mechanik z niebieskim podświetleniem (ale troszkę głośny) Tesoro Excalibur V2. Troszkę cichsza, bo na redach- Gigabyte Force K85. Mógłbyś jeszcze rzucić okiem na Sharkoon Skiller Mech SGK1, ale jeszcze nie ma dużo recenzji.
Odpowiedz
#3
dokładnie, napisałbym to wcześniej, pozwoliłem sobie to wkleić do worda xD
Wiernie cytując:
,,Szczerze? Apex to dramat jak dla mnie. te membrany to fu w niej są ;D
ISku to tez membrana. W tej kwocie mechanik to podstawa - jest duzo lepszy.
Kup jesli lubisz niebieskie podswietlenie Tesoro Excalibur V2 na Kailh Brown. Bedziesz bardzo zadowolony :)"
No i elegancko, koleżka dobrze podpowiada, excalibur to najlepsza opcja, kup sobie mieczyk arthura V2 i masz elegancką klawiaturę.
Odpowiedz
#4
Jak już miałbym się zastanawiać na w/w klawiaturami to wybrałbym Tesoro Excalibur V2 , jednak problemem jest wysoki profil ,_, Czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak te membranówki zostały odrzucone ? :D
Całe życie używałem membranowych i nie miałem z nimi problemu ;c Apex mi się podoba , ze względu ma możliwości kolorystyczne oraz niski profil , jednak wiem o ,że tak powiem ,, upośledzonym ,, oprogramowaniu jeśli chodzi o steelseries , ale to nie byłoby problemem . W mechanikach denerwuje mnie właśnie hałas ., ponieważ w sklepach typu media w mojej okolicy niestety są te najtańsze mechaniki i są dosyć głośne , a na filmikach / recenzjach nie da się usłyszeć faktycznego hałasu .. a co do recenzji i opinii to właśnie jest bardzo mało i to jeszcze jakość nie specjalnie pozytywnych o w/w klawiaturach , dlaczego tak jest?
Naprawdę , zależy mi aby wydać na klawiaturę jak najmniej , ze względu , że nie jestem jakimś zapałowym graczem i jakieś tam milisekundy przewagi w klawiaturach mechanicznych nie miałby by jakiegoś wielkiego znaczenia .. jeszcze czyszczenie mechanika , jestem że tak powiem ,,brudaskiem ,, i klawiaturka zawsze uwalona :D .

Proszę o rozwinięcie ,, W tej kwocie mechanik to podstawa - jest duzo lepszy. ,, - dlaczego?
Odpowiedz
#5
1. Wysoki profil to nie problem - sam miałem przed tym obawy, bo przesiadłem się z Deathstalkera który ma klawisze niczym w klawiaturach laptopowych, a przyzwyczajenie się zajęło mi kilka godzin.
2. Kupowanie membrany za pieniądze za które można kupić mechanika to głupota, szczególnie że różnica jest duża. Dopóki nie uświadczysz kliku mechanika nie zrozumiesz tej przewagi. Sam przekonałem się że po tygodniu na mechanicznej nie mógłbym wrócić na membranę.Nawet zwykłe pisanie jest dużo przyjemniejsze, poza tym jest to zakup na lata.
3. Tesoro jest raczej sprawdzone, robi naprawdę dobre mechaniki, ten Gigabyte z tego co można wyczytać na w miarę rzetelnych źródłach jest całkiem niezły, co do Sharkoona raczej jakościowo nie powali, ale za to jest to jeden z tańszych mechaników na rynku.
4. Co do głośności jeżeli może domownikom przeszkadzać to wtedy może być problem, jednak ja korzystam z klawki na MX Brown i mam słuchawki otwarte, które praktycznie nie niwelują dźwięku i mi klikanie wcale nie przeszkadza, szczególnie przy włączonej muzyce.
5. Moim zdaniem czyszczenie mechanika jest mniej więcej tak samo problematyczne jak membrany. W przypadku deathstalkera musiałem używać śrubokrętu a do mechaników dołączony jest specjalny kluczyk, wychodzi na to samo.
6. Jeżeli produkt jest słaby, to co z tego że jest przeceniony? Jeżeli widzisz powiedzmy bluzę, przecenioną o połowę to też ją kupisz nawet jeśli ci się kompletnie nie podoba?

Przy okazji pisania tego wpadła mi do głowy jeszcze jedna propozycja: Natec Genesis RX85, przyjemna i funkcjonalna klawka której jedyną bolączką jest lag na klawiszach, ale tobie nie będzie to przeszkadzać.
Odpowiedz
#6
Dobrze prawi, polać mu.
Ostatnio byłem i tyle dopowiem, że zobaczyłem Apexa. Sam obecnie mam podróby Cherry MX (red?) klawa Ajazz AK33, recenzja bedzie za tydzien jak sie uda (przed wigilią ;D).
Wiem jak mechaniki działają, a ich działanie to miazga w porównaniu do Apexa. Właśnie Apex to ma takie gówno membrany, strasznie nierówne i jak to membrany gumowate. + się zużywają znacznie, znacznie szybciej.
RX85 powiem Ci niedługo czy taki dobry ;D
Ja brałbym Excalibur. Na Kailh brown przechodzi się dużo łatwiej z membran niż np. na takie Blacki lub Blue. Ponadto Browny od Kailh są takim uniwersalnym środkiem, dobre i do pisania i świetne do grania.
Odpowiedz
#7
No dobrze ,Skoro Apex został styrany to jak miałbym już wybierać to wybrałbym Excalibur V2 blue na Kailh Brown , cena wersji spectrum to mnie rozbroiła .. mogli by zrobić tańsza ;( Ale mniejsza .. Cytując ,, 6. Jeżeli produkt jest słaby, to co z tego że jest przeceniony? Jeżeli widzisz powiedzmy bluzę, przecenioną o połowę to też ją kupisz nawet jeśli ci się kompletnie nie podoba? ,, NIE wiedziałem , że ten produkt jest słaby , szukałem porady ze względu właśnie na nieznanie się ;p A Natec Genesis RX85 owszem , podoba mi się , ale nie ma niestety niebieskiego podświetlenia na którym mi zależy . Podsumowując , Apexa z bólem muszę zrezygnować , ze względu na super podświetlenie no ale jak membrana słaba ;c Więc kupię chyba tego Excalibur V2 blue na Kailh Brown , nigdy nie miałem mechanika więc ryzykuję ale co zrobić , nigdy też nie miałem takiej drogiej (jak dla mnie klawiatury) , maks zawsze to 200 zł , więc proszę mi się nie dziwić , że wolę się dopytać przed zakupem bo ma mi ona starczyć na lata .. bo pieniędzmi niestety nie szastam ;:D Pytanie tylko , i proszę o szczera odpowiedź , czy jak mielibyście taki budżet jak ja , to wybralibyście tą klawiaturę , tak na 100% ? Bo tak patrzę to tylko jedna jest polska recenzja na temat Excalibur V2 , bo inna jest o Excalibur ...czemu tak jest ? ;c Również na sklepach oferujących Excalibur V2 , można powiedzieć , że w ogóle nie ma opinii ..
Odpowiedz
#8
V2 to odświeżona wersja. Zwykły jak pamiętam był TKL, ale moge się mylić. Ja mam obecnie klawe mechanika z zagranicy, niedlugo bede miał RX85 (prezencik od mikołaja ;p), ale do 400 zł wziąłbym Excalibura V2, mimo że nie lubię niebieskiego podświetlenia. Stary, taka różnica miedzy mechanikiem i membraną jak z monitorami 60 Hz i 144 Hz, i inaczej - dyskiem SSD I HDD w kwestii przenoszenia plików ;D Chyba jasno sie wyraziłem. Jak lubisz niebieskie podswietlenie, a piszesz ze lubisz to jeszcze zobaczysz, że różnica jest kolosalna, a korzystanie z mechanika to miazga pod względem wygody niż membrana. True ;>
Bierz go, koledze kiedyś poleciłem ,,w ciemno" i jest ogromnie zadowolony. Gra w lola, w csa i pisze. Więc najs :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.