• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura
#9
Dobra właśnie odebrałem dream key wersje full na redach, napiszę parę słów od siebie.
Jeżeli chodzi o wykonanie klawiatury to jak najbardziej wszystko jest w porządku, mój egzemplarz jest dobrze spasowany nic nie trzeszczy nie odstaje, nie ma żadnych ostrych krawędzi czy tego typu rzeczy. Klawiatura mega solidna i ciężka ( porównuje z membraną której używam). Chyba największy minus obudowy to nóżki z tyłu. Praktycznie nie da się ich wyciągnąć, a jak już się wyciągnie to mega słabo się trzymają, mają chyba tylko jeden stopień regulacji i to taki jakby go wcale nie było, ale to mi nie przeszkadza bo i tak ich nie będę używał.
Kabel to taki typowy kabel, nic specjalnego, ale nie sądzę żeby były z nim jakieś problemy. Po wsadzeniu jest dobrze zakotwiczony i nie lata w żaden sposób na boki.

Symbole na keycapsach po boku mi pasują, są bardzo dobrze widoczne i też fajnie wyglądają. Czcionka jest mega ładna, nie tak jak w niektórych klawiaturach chińskich gdzie np Q wygląda jak O, albo dorysowane jakieś dodatkowe znaczki z dupy. Pierwsze wrażenie z pisania jest takie, że o kurde jaki przyjemny skok klawiszy... W membranie to jednak ten klawisz się zapada, czuć to wciśnięcie i potrzeba większej siły . Na razie ciężko mi się przyzwyczaić do odstępu między klawiszami w mojej starej klawiaturze klawisze są znacznie bliżej siebie. Co do wykonania keycapsów to jedynie z boku na prawym shiftcie po wyciągnięciu zauważyłem kawałek odstającego plastiku, na nic to nie wpływa, ale jak się przejedzie palcem to zaczepiasz. Same keycapsy są mega przyjemne takie matowe w dotyku i ogólnie spoko.

Mieszane uczucia mam co do stabilizatorów, strasznie latają na boki np prawy shift był jakoś tak słabo wsadzony i wystawał bardziej niż inne klawisze. Musiałem go docisnąć, ale już jest ok. Jednak jest lekka różnica w tych klawiszach ze stabilizatorami. Na razie nie zauważyłem żeby nie rejestrowały kliku w którymś miejscu czy coś. Gdzie nie wcisnę nawet na samej krawędzi klawisza to i tak działa.

Wziąłem przełączniki red tak jak polecał Hya . Fajnie sie na nich pisze co prawda nie mają takiego kliku jak whitey, ale no na razie testuje redy i zobaczę jak to będzie po paru dniach. Czy whitey wciska się ciężej i mają głębszy skok czy tak jak redy tylko jest charakterystyczny klik?
Klawiatura jest dosyć głośna na pewno głośniejsza niż ta której używałem, ale to raczej nic dziwnego.
Przyjemność z pisania jest bardzo dużo, jeszcze nie testowałem klawiatury w grach.

Potestuje parę dni i zobaczę co i jak na razie jestem mile zaskoczony i zadowolony. Mam nadzieję, że nie będzie jakichś nieprzyjemnych niespodzianek z klawiszami. Jeżeli chodzi o podświetlenie to jest i tyle, nie ma to dla mnie znaczenia, wygląda fajnie, ale nie zagłębiałem się w jego tryby i możliwości.
Jeżeli chodzi o zawartość paczki to trochę bieda. Mogli dodać jakąś instrukcje z opisem trybów podświetleń albo coś. Dla mnie to zbędne, ale pewnie są tacy którym by się to przydało.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Klawiatura - Dxt - 02-04-2022, 05:29 PM
RE: Klawiatura - Hya - 02-05-2022, 02:30 AM
RE: Klawiatura - Dxt - 02-05-2022, 07:39 PM
RE: Klawiatura - Hya - 02-06-2022, 10:44 PM
RE: Klawiatura - Dxt - 02-07-2022, 10:18 PM
RE: Klawiatura - Hya - 02-09-2022, 12:40 AM
RE: Klawiatura - Dxt - 02-09-2022, 11:48 PM
RE: Klawiatura - t4co - 02-12-2022, 01:12 PM
RE: Klawiatura - Dxt - 02-24-2022, 02:31 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.