• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza klawiatura mechaniczna 200-300
#1
Hej!

Z racji tego że moja obecna klawiatura membranowa jest już dość wysłużona chciałem się przerzucić na mechanika, od razu uprzedzam, że nigdy z takowego nie korzystałem.

Będzie to moja pierwsza klawiatura mechaniczna więc też i budżet na nią nie będzie zbyt wysoki, bardziej podchodze do tego jak do próby przejścia na inny typ sprzętu.

twój budżet: 200-300
jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna) Mechanik
czy masz masywne dłonie czy nie? Dość przeciętne
czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak
czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie, na gry poświęcam 40-60% czasu
czy chcesz podświetlenie? Tak, byle nie czerwone
czy chcesz makra? Nie
czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Tak, jednak nie chce klawiatury 60%
twoje uwagi (wygląd, firma): Wygląd stonowany, im prostszy tym lepszy

Wcześniej już rozglądałem się za róznymi modelami, chodziłem do sklepów oraz czytałem liczne opinie. Niestety im więcej porównuje tym trudniej podjąć mi decyzję. W kwestii przełączników nie odpowiadają mi blue, dżwięk jest dla mnie zbyt irytujący. Z racji że całe życie spędziłem na membranach przywykłem to standardowego stukotu i dobijania klawiszy do końca, dlatego też najbardziej moją uwage przykuły wszystkie przełączniki liniowe. Co prawda nie wiem jak wygląda dłuższe pisanie na nich, a w sklepie ciężko jednak symulować warunki domowe. Rozglądałem się już za konkretnymi modelami i moją uwagę przykuły 3 konkretne.
Logitech G413 silver - z wyglądu idealnie wpasowała się w mój gust, przełączniki są dość przyjemne ale z tego co pamiętam logitechowe, więc nie wiem jak z trwałością oraz nie były liniowe.
Krux Atax Pro na gateronach - nigdy jej nie widziałem na oczy, jednakże cenowo wypada bardzo atrakcyjnie.
Corsair K60 RGB Pro Cherry Viola - te przełączniki najbardziej mi przypadły do gustu, przyjemne i gładkie.

Generalnie chciałbym kupić coś co będzie po prostu wygodne w użytkowaniu i wytrzyma chociaż te 3 lata. Gram generalnie w praktycznie każdy gatunek gier, dużo pisze i lubie gdy klawisze dość energicznie odbijają. W obecnej klawiaturze (logitech classic keyboard 200) nie ma żadnej stabilizacji większych klawiszy, ale jest jedna rzecz którą chciałbym mieć jeżeli to możliwe, czyli duży enter. Od razu też wspomnę że w niedalekiej przyszłości jeżeli przekonam się do mechanika chciałbym go wyciszyć pianką od środka oraz oringami, jeżeli będzie możliwość to również przesmarować nie odlutowując. Chciałbym też zamknąć się w budżecie i zbytnio poza niego nie wychodzić.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pierwsza klawiatura mechaniczna 200-300 - Akwizman - 11-28-2021, 11:57 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.