• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz gł. do FPS. Palmo-claw, Huano
#1
jaką obecnie myszkę używasz:
Mionix Castor / Asus Strix Claw.

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
800.

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
Niska.

czułość w Windows:
Domyślna.

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
Domyślna, sens ustawiany w grze.

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
50cm.

w co grasz (podaj tytuły gier):
Apex Legends, Battlefieldy, CS GO, HoTS

jaką masz obecnie podkładkę:
Niebieska Zowie G-SR

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
2 boczne minimum, fajnie gdyby było ich więcej, choć nie jest to warunek konieczny.

twój budżet:
Max 200, choć im mniej, tym lepiej.

jaki chwyt stosujesz:
Palmo-claw.

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
1+2+2.

jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
Praworęczny.

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
16,5cm (7,5cm sam palec wskazujący i 11,5cm odległość długość palca wskazującego do kciuka [ta metoda pomiaru, jaką macie w poradniku przy doborze myszki])

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
2,2cm.

czy chcesz zmienić swój chwyt?:
Nie. Ew. na czysty claw, choć wolałbym nie.

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
Tak.

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
Nieco lżejsza niż Asus Strix Claw; inne przełączniki niż Omrony (4 myszki, wszędzie dwuklik), najlepiej Huano (warunek konieczny); by przewijanie scrollem nie powodowało przypadkowych przeskoków; niskie opóźnienie głównych przycisków (z nowym firmwarem Mionix Castora ustawienie najniższego opóźnienia = ogromna różnica na plus. Asus Strix Claw, mam wrażenie, jest o ok. 10ms gorszy)

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
Nie, o ile przesyłka nie będzie zbyt droga.

uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Coś podobnego kształtem do Castora lub Roccat Kone, jeśli chodzi o górę. Prawa część przedniej góry musi być niższa niż lewa (o wiele lepiej mi leży łapa niż gdy jest jednakowa wysokość). Prawy bok byłoby spoko, gdyby była taka jak w Castorze, choć nie jest to warunek konieczny. Tylna część góry raczej nie płaska (zawsze mi to przeszkadzało i zmuszało do fingertipa, którego nienawidzę)

Łapę mam niestety małą, ale nie lubię zbyt wąskich (powodują dziwne spięcia i bóle podczas gry).

Myszki, które mnie zainteresowały:
  • DM4 Evo - kształt trochę podobny do Castora, prawy przód niższy, nie za wąska, Huano, niskie opóźnienie kliku, cena. Co może pójść nie tak? Chyba jedynie waga (gdy szukałem recenzji, w tym na Reddicie, to ludzie strasznie hejtują 100g w 2020), choć dla mnie waga Castora (96g) była w sam raz. Asus Strix Claw jest już trochę zbyt ciężki (110g), choć tragedii nie ma. Czy operacja wyciągnięcia panelu podświetlenia jest trudna? Czy kształt ślizgaczy jest na tyle znany, że można dokupić ślizgacze innej firmy w razie gdyby mi nie odpowiadały? Czy PMW3389DM jest rzeczywiście o wiele lepszym sensorem niż PMW3310DH? Czytałem opinie ludzi, którzy nie mogli już wrócić do 3310, ciekaw jestem, czy różnica jest aż tak ogromna?
  • DM5 Blink - większość j/w. Podoba mi się, że prawa przednia góra bardziej opada, że lewa przednia góra jest podobna do tej z Roccata Kone. Obawy: trochę gorsze opóźnienie kliku, boczna guma (choć wg recenzji jest rewelacyjna. Nie lubię tej z Castora), kształt ślizgaczy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Mysz gł. do FPS. Palmo-claw, Huano - Zares - 06-29-2020, 06:43 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.