Ankieta: Jakie słuchawki wybrać?
Superlux HD-668b
Superlux HD-669
ISK HD9999
inne
[Wyniki ankiety]
 
 
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do grania
#1
jakie obecnie używasz?
Creative Fatality HS-800

czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
Póki co nie.

jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • Płyta główna: B150 PC MATE
  • Chipset dźwiękowy: Realtek ALC-887
  • Kanały audio: 7.1
słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
Głównie gry. Trochę muzyki. Najmniej filmów. Wtedy zazwyczaj przełączam się na głośniki, niemniej warto myśleć perspektywicznie i preferowałbym pewną uniwersalność w tym względzie.

jakiej muzyki głównie słuchasz?
Rock, metal, stoner, folk i po trochu innych gatunków.w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?
CS:GO (nie tylko, ale to zdecydowanie priorytet).

twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
300zł, choć preferowałbym zejść poniżej 200zł. Ponadto HD-669 są dostępne w czeskim sklepie (kytary.pl) za 110zł - super sprawa.

stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?Oba są ważne.jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
Kawalerka, raczej nie narzekam na hałasy z zewnątrz.

wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
Chyba dalej? Tzn. nie rozumiem, czy kwestie te się wykluczają. Ale pozycjonowanie i możliwość swobodnego określenia zbliżających się przeciwników tak z bliska, jak i już z daleka byłby dużym plusem.

czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
Wielce wątpliwe :). Ale solidność konstrukcji mile widziana. Bywa, że słuchawki gdzieś się zahaczą, spadną. Nie chcę też musieć się obawiać odkładania słuchawek niczym porcelanowej zastawy, gdyż będą gotowe się zaraz pokruszyć, pęknąć (pęc? :D).

co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?
Starusieńkie są. Odkształciły się i zaczęły mi zjeżdżać z głowy. Cena do jakości była doskonała, ale jestem pewny, że da się wycisnąć z dźwięku więcej. Ponadto w między czasie podjąłem próbę zmiany słuchawek na SteelSeries Raw Prism (trafiła się promocja), ale były raczej niewygodne, dźwięk nie powalał, a przede wszystkim mikrofon był tragiczny i moi znajomi nie byli w stanie mnie zrozumieć. Oddałem je rychle.

dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Początkowo nie wyobrażałem sobie modelu bez mikrofonu, ale po długiej analizie i prześledzeni tej strony, jej forum (tym bardziej przepraszam za kolejny podobny temat) oraz blogu Audiofanatyka. Na bazie wszystkich uwag wyselekcjonowałem w zasadzie trzy modele, do których dokupię mikrofon Zalman ZM-MIC1 (dalej wydaje mi się to niewygodne rozwiązanie, ale zdaje się, że innego nie ma...):
  1. Superlux HD-668b
  2. Superlux HD-669
  3. ISK HD9999
Zdaje się, że wszystkie mają te same przetworniki. Przyznam też, że nie jestem pewny różnic (poza wyglądem) tych dwóch pierwszych. 668b dodałem do listy w ostatniej chwili i nie jestem tu tak pewny - są półotwarte, prawda? Na chłopski rozum różnica między zamkniętymi i półotwartymi słuchawkami, to przede wszystkim izolacja od otoczenia oraz przepływ powietrza, dobrze rozumiem? Czy jest jeszcze coś, na co należałoby zwrócić w tym względzie uwagę?Nie chciałem wydawać 300zł na słuchawki, ale pod wpływem tego ile ISKi superlatywów tu zbierają, postanowiłem wziąć je pod rozwagę. Niemniej czy moja karta dźwiękowa (ALC-887) nie ograniczy zbytnio ich możliwości? I czy mikrofon nie będzie robił problemów na ów Realteku bez dodatkowej elektroniki?Last but not least - mam dosyć dużą głowę więc regulacja jest ważnym aspektem.


Z góry dzięki za podpowiedzi i wyrozumiałość!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Słuchawki do grania - TormenT - 11-10-2017, 09:49 PM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-10-2017, 10:34 PM
RE: Słuchawki do grania - TormenT - 11-11-2017, 03:00 PM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-11-2017, 04:43 PM
RE: Słuchawki do grania - Hya - 11-12-2017, 12:39 PM
RE: Słuchawki do grania - TormenT - 11-12-2017, 02:55 PM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-12-2017, 04:20 PM
RE: Słuchawki do grania - Hya - 11-13-2017, 12:57 PM
RE: Słuchawki do grania - TormenT - 11-15-2017, 02:23 AM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-15-2017, 03:02 AM
RE: Słuchawki do grania - Synth - 11-15-2017, 09:09 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.