• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duża łapa, dużo przycisków - proszę o sugestie.
#17
Podzielę się "drugimi" wrażeniami z używania Roccat Kone Aimo, zachwyt pozostał, ale z czasem da się zauważyć kilka drobiazgów, które minimalnie obniżają pierwotną, entuzjastyczną ocenę:

1. Praca LMB i RMB - przyciski odbijają mniej sprężyście i jakby wolniej niż w G402. Do zauważenia zwłaszcza podczas rund pistoletowych w CS:GO, gdy trzeba dużo i często "pestkować". Dramatu nie ma, ale w Logitechu aktywacja i powrót przycisku dzieje się szybciej, w Kone Aimo jest mniej sprężystości, chyba można mowić o zjawisku overtravel czy nawet pewnego bezwładu, przynajmniej w bezpośrednim porównaniu. Żeby było jasne - responsywność jest na przyzwoitym poziomie, ale w sytuacjach ekstremalnych niedosyt pozostaje.

2. Przycisk + pod rolką - jako, że na każdej myszy binduję co się da, także i w Kone Aimo zrezygnowałem z domyślnej zmiany DPI na przyciskach + i -, przypisując np. rzucanie apteczek lub ammo w BF V. Niestety, przy korzystaniu z przycisku + (tego bliżej rolki), palec bardzo często haczy o samą rolkę, co skutkuje przypadkowym jej przekręceniem. Rolka w Kone Aimo jest jedną z lepszych, jakie dane mi było kiedykolwiek używać, ale przez jej niski opór przypadkowe muśnięcie palcem kończy się jej niechcianą aktywacją. Pewnie użytkownicy z krótszymi niż moje palcami będą mieli z tym mniejszy problem, ale przy łapie drwala-pianisty nie sposób używać tych przycisków do często wykonywanych akcji.

3. Zastrzeżenie nie do myszki, ale oprogramowania - Roccat Swarm jest ok, ale domyślne ograniczenie do 5 profili zmusza mnie do kombinowania z bindami tak, aby jeden profil można było wykorzystać do kilku gier. Mam na kompie dużo tytułów, niektóre bindy z myszki powielam z klawiatury. W Logitechu nie ma żadnego problemu, bo do każdej gry przypisany jest jeden profil i mogę poszaleć. Swarm zmusza mnie do pewnych kompromisów.
Z drugiej strony, żeby tylko takie problemy mieć w życiu ;)

A co do plusów, na które wcześniej nie zwróciłem uwagi, należy wymienić fantastyczne przyciski boczne i genialny Easy Shift - umiejscowienie, opór i sprężystość to klasa światowa. No i sam kształt gryzonia, który dla mojego clawa jest zbawieniem.

Ostatecznie, myszka na piątkę bez plusa. You can't go wrong with this one.

Mam nadzieję, że może komuś to pomoże w podjęciu decyzji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Duża łapa, dużo przycisków - proszę o sugestie. - balzi78 - 06-03-2019, 02:05 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.