• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do FPS (palm grip) oraz podkładki do niej
#1
Myszka:
jaką obecnie myszkę używasz: używałem Zowie FK1, która mi się zepsuła
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
czułości w grach: mogę podać jedynie tyle, że w CS:GO mam sensitivity 2.2 i m_rawinput 1
czułość w Windows: 6/11
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°: około 50cm
w co grasz: głównie w CS:GO
jaką masz obecnie podkładkę: Ozone Ground Level EVO 900x450
ile przycisków używasz w myszce: 5 (lewy, prawy, środkowy i 2 boczne)
twój budżet: chciałbym, by cena myszki nie przekraczała 300zł, lecz jeśli byłoby warto, to mogę tyle wydać
jaki chwyt stosujesz: palm grip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny?: praworęczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: 2
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chyba 
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zepsuł się lewy przycisk myszy, chciałbym by moja nowa myszka nie była za krótka, ponieważ przy FK1 musiałem wybrać między wystającymi palcami poza przyciski (chodzi oczywiście o wskazujący i środkowy) lub niepokryciem myszki całą dłonią, a obie te rzeczy są dla mnie bardzo niewygodne, szczególnie ta druga, dodatkowo chciałbym oprogramowanie z opcją robienia makr, nie jest to jednak konieczne
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie, jednak wolałbym żeby była
uwagi: nie czuję kompletnie potrzeby, by się świeciła, najbardziej chciałbym czarną, lecz nie jest to konieczne i chyba jest to ostatnie kryterium, które biorę pod uwagę, chcę by była solidna i długo wytrzymała, miała najlepszy na rynku sensor i jak najkrótszy czas reakcji, bym mógł wygodnie położyć na nią całą dłoń wraz z palcami, żeby scroll nie kręcił się zbyt łatwo, ale też nie za trudno i żeby nie było z nią żadnych problemów

Myślałem nad Steelseries Rival lub Rival 300, jednak mam obawy co do gumy pod kciukiem. Wiem, że została ona poprawiona, mimo to czytałem w internecie, że nadal po dłuższym użytkowaniu są z tym problemy. Guma pod kciukiem jest moim zdaniem w porządku, nie chciałbym jednak by była to pierwsza rzecz która zepsuje/zużyje się w mojej myszce. Nie wiem też czy będą mi wystawać palce przy użytkowaniu jej, a jak już pisałem - bardzo chcę tego uniknąć.
Miałem okazję testować Zowie EC1-A i ta mysz jest za krótka. Dodatkowo występuje w niej czasem problem ruszania scrolla poprzez kliknięcia lewego przycisku, dlatego ona odpada.

Podkładka:
jaką obecnie używasz myszkę: podkładkę chce dobrać do myszki, której jeszcze nie wybrałem
jaką masz podkładkę oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej?: Ozone Ground Level EVO 900x450 i nowa mogłaby być nieco szybsza, na pewno nie wolniejsza
chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową: materiałową
jaki rozmiar by Cię interesował: przynajmniej 750mm (więcej nie potrzebuję) na przynajmniej 450mm, lecz wolałbym więcej, a zadowoliłoby mnie 500mm
czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?:
wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną: nie wiem jaka jest moja, ale chyba średnio szybka, a chciałbym by była nieco szybsza
czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie, jednak wolałbym żeby była
maksymalna cena za podkładkę?: po prostu nie chcę przepłacić, cena ma iść w parze z jakością (szczególnie wytrzymałością)
uwagi: chciałbym obszycie wokół podkładki by krawędzie się nie niszczyły i oczywiście chcę by zużyła się jak najpóźniej (moja aktualna podkładka ma 2 lata i jest już dosyć mocno wytarta, a chyba są na rynku bardziej wytrzymałe, jednak oczywiście wolę podkładkę za 100zł na 2 lata niż za np. 250zł na 3 lata., grubość jest chyba obojętna (nie wiem jaka jest różnica, moja obecna podkładka ma 4mm i jest ok), kolor obojętny, jednak najbardziej chciałbym czarną lub z jakimś nadrukiem (jeżeli to nie przeszkodzi w pracy sensora) i oczywiście ma być kompatybilna z myszką, którą wybiorę

Nie wiem czy to istotne, ale dodam, że z najczęściej tzw. podkładek XXL albo Large korzystam w inny sposób niż większość, ponieważ nie podkładam ich pod klawiaturę, tylko odwracam o 90° i trzymam na niej rękę od łokcia aż po dłoń, ponieważ jest to dla mnie bardzo wygodne, więc chce by ręka łatwo jeździła po tej podkładce.

Bardzo proszę o pomoc
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Myszka do FPS (palm grip) oraz podkładki do niej - tarapaty - 07-25-2017, 06:53 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.