• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki albo karta dźwiękowa 350 zł
#1
Hej, posiadam słuchawki shure srh 440 i zastanawiam sie czy warto kupić dla nich karte dźwiękowa do 350 zł.

Jeżeli nie, to szukam słuchawek do 350 zł najlepiej z odłączanym kablem


Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Shure Srh 440
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Zastanawiam sie więc albo słuchawki albo karta dźwiękowa.

     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)  Realtek ALC-887
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Rap / Rock / Indie Rock ( indie rock i Rap głównie)
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Cs - Go więc scena powinna być okej.  W innych grach nie jest ważna
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 350-400
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwiek
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Bez znaczenia.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większa
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Są całkiem okej
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): BRAK
Pozdawiam Serdecznie
Odpowiedz
#2
No to ci powiem że jest dylemat.

Alternatywą dla CS'a z słuchawek zamkniętych są ISK HD9999 ale nie wiem czy bym je wyminił za SHURE. Słuchawki te mają bardzo ciekawy studyjny charakter w swoim przedziale cenowym. Można powiedzieć że grają nawet jasno, ale nie do końca. Jak za te pieniądze bardzo precyzyjne.

Z otwartych można myśleć o AKG K240 Studio. Większa scena ale nie tak precyzyjne jak SHURE.

Można pomyśleć o zmianie padów na brainwave HM5 hybrydowe. Ja zamienniki kupowałem na amazonie :) były tańsze :).

Natomiast co do kart dźwiękowych myślę że taki DragonFly Black(tak to jest karta dźwiękowa) sprawdzi się tu dobrze :). Ile zmieni w dźwięku? Zależy od twoich uszów, na bank będzie głośniej :P

Ogólnie sceniczność i precyzja(holografia) to ciekawy aspekt. Mówi się że scena jest ważna w grach. Owszem, ale nie stawiałbym jej na 1 miejscu. Zazwyczaj sceniczne słuchawki poświęcają precyzje właśnie na rzecz sceny :). Są wyjątki jak ATH AD700X. Osobiście uważam że najlepiej mieć optymalna scenę która nie poświęca precyzji w grach :).
Odpowiedz
#3
Szczerze słuchawek stricte do cs'a nie szukam tylko żeby miało jakąś przyzwoitą scene. Tylko czy znacie jakiś upgrade w stosunku do shure?
Albo czy jest duża różnica między dźwiękiem z płyty głównej a tą kartą dzwiękowa DragonFly Black
A te pady hybrydowe mam które podałeś.
Odpowiedz
#4
Dobra potrzebuje więcej informacji. Jakie brzmienie lubisz? Basowe? Bardziej realne? Szczegółowe? Scena to już wiemy. Zazwyczaj problemem jest to że sceniczność do domena słuchawek otwartych. Takie Somic V2 tutaj się dobrze spiszą, mogę podać jeszcze właśnie w/w AKG K240 Studio, ale tutaj przyda się dodatkowy napęd więc ciężko będzie się zamknąć w budżecie. Z zamkniętych Snab Euphony AF100, sam osobiście nie słuchałem ale ponoć szeroko grają.

Scenicznie zamknięte słuchawki to AKG K550 MKI ale musisz szukać uzywek na allegro albo olx. Ich druga rewizja MKII czy też MKIII są troszkę bardziej muzykalne albo kosztem właśnie sceny(też troszkę i dalej jest to scena w ścisłej TOP słuchawek do 1000zł zamkniętych)
Odpowiedz
#5
hmm Chyba bardziej realne. A z tych co podałeś to Somic V2/Snab Euphony AF100/AKG K550 MKI

Somic są lepsze od Shure?
Snab i AKG jak u nich ze ściskiem glowy?
Odpowiedz
#6
Slowo lepsze jest sprawą czysto indywidualną :). Dźwięk to wyzwanie ponieważ każdy slyszy inaczej. Dodatkowo te same słuchawki będą brzmiały inaczej u różnych osób. Składa się na to docisk, budowa ucha, jakość naszego słuchu :).

Somic v2 to trochę taka otwarta wersja Shure. Z racji otwartości są bardziej sceniczne.

Nie wiem jak głowę będą sciskac Snaby, nie miałem ich na uszach. AKG K550 natomiast są mega wygodne, one bardziej leżą na głowie niż sciskaja. Ich izolacja to głównie efekt bardzo miekkich padów. Tutaj uwaga, są sporadyczne raporty że osoby z odstajacymi uszami miewają z nimi problemy. Ja takich nigdy nie miałem :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.