• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scroll w SS sensei310
#1
Witam posiadam dwie myszki, pierwsza to SS sensei 310 w której w przycisku pod scrollem występuję dwuklik a sam scroll podczas przewijania sprawia lekkie problemy, chciałbym wymienić ten felerny mikrostyk (przycisk) i przy okazji encoder scrolla. Druga mysz to Mionix Avior 7000 która leży w szafie od 2 lat i w niej całkowicie padł środkowy przycisk (reaguje co któryś raz przy bardzo silnym wciśnięciu) encoder też sprawia jeszcze większe problemy przy przewijaniu niż w 310. Prośba moja taka: zna ktoś z Was namiary na encodery i przyciski do tych myszek, jakiś sklep albo może Allegro lub aliexpres. Na początku miałem zamiar naprawiać tylko senseia ale jak już coś mam zamawiać to może obie dam rade naprawić.
Odpowiedz
#2
Hej.

Wlutowywane w myszach które posiadasz enkodery, to docenione produkty ALPS - bardzo osobliwy i wyjątkowy "feeling", niestety szacowane są na kilka lat poprawnej pracy.
Zakup nie przyprawi perypetii, dostępność na Aliexpress naprawdę bogata, jedynym wymogiem, jest znajomość wysokości posiadanego enkodera, w przypadku Sensei'a 310 - 9mm, nie mam niestety dokładnych informacji na temat wysokości enkodera w myszy Avior, jednak występuje on w dwóch rozmiarach - 9mm oraz 11mm.

Mikro-przełącznik pod rolką, to nieżywotny Tactile, który zastąpiony może być pełnowymiarowym mikro-przełącznikiem, jeżeli tylko PCB ma wystarczająco miejsca, będzie to wymagało amputacji jednej z nóżek - pinów.
Optowałbym przede wszystkim za mikro-przełącznikami Huano, deklasują Omrony w aspekcie żywotności.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki za pomoc poszukam na ali i zamówię.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.