• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logitech g603 czy dm1 fps?
#1
Witam, tak jak w temacie mam dylemat co do wyboru myszki, problem w tym że o ile jest bardzo dużo recenzji dm1 fps tak o logitechu g603 praktycznie nic nie ma, coś nie tak jest z tą myszką?
Obecnie posiadam g102 i nie pasuje mi kompletnie, chwyt palm-claw.
  • jaką obecnie myszkę używasz: logitech g102
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): około 34cm (może być lekko nie aktualne bo zmniejszyłem czułość w grze)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): csgo (i to jest piorytet, na inne gry nie patrze)
  • jaką masz obecnie podkładkę: steelseries qck+
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam do komunikacji 
  • twój budżet: 250zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm-claw grip (troche bardziej claw)
  • j kie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? około 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: kształt
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
Odpowiedz
#2
Hej.

Selekcja jest pod żadnym pozorem nienaruszalna? - dodając wzór, możemy dobrać Ci dodatkowe możliwości.
G603 dzierży miano najbardziej awaryjnej myszy ze scrollem wykonanym przez Kailha, lecz odbieraj to wyłącznie poglądowo - nie jest to żaden "major factor".
Wadę reprezentuje z zupełnością waga myszy, która jest uzależniona od baterii AA.
Przyciski główne, są jednymi z najlepszych w hierarchii, znamienna zaleta Logitecha, niestety dla wielu są przesadnie lekkie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
No dobra, edit poszedł stwierdziłem że nie będzie potrzebne bo mam dylemat co do tych dwóch myszek no ale juz okay.
Miałem g403 i ten kształt był dobry dla mnie tylko w tej g603 niepokoi mnie waga - czy nie za ciężka do fps?
Dm1 też miałem i o ile sam kształt też mi pasował to jakość wykonania zdecydowanie na duży minus. Często zapadał mi się przycisk do zmiany DPI a sam lewy przycisk padł mi po około pół roku i czy coś się zmieniło w tej kwestii?
Odpowiedz
#4
Przyciski jak padają to mało od producenta zależy bo to przełączniki Omrono są i zawsze co któryś trafi się gorszy, nie ma kontroli nad ich jakością. Wbrew pozorom przełączniki Huano są trwalsze, co pokazało Zowie, gdy zrezygnowali z Omronów - po których wprowadzeniu wzrosła im ilość zwrotów i szybko przeszli na Huano z powrotem. DM nie robi problemów z reklamacją i dostajesz nowe sztuki, więc pod tym względem są godni polecenia.

Ogólnie wszystkie myszki do 100g są ok do FPS, a im większą (masywniejszą) masz rękę tym i waga nie będzie Ci przeszkadzać. Wiesz, niska waga jaka się przyjęła w środowisku e-sportowym wynika głównie z tego, że większość graczy to tak wiek 10-18 lat, wiec te ich ręce nie są zbyt duże i masywne. Z moich obserwacji mogę powiedzieć, że patrząc na osoby tak powyżej 25 roku życia o powiedzmy normalnej lub większej budowie ciała to preferują wagę 90-110g.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.