• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka pod G102; zmiana X7-500MP
#1
Hej! Korzystając ze wzoru:
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Logitech G102
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? A4Tech X7-500MP
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): obojętnie, ale prym chyba wiodą materiałowe?
  • jaki rozmiar by Cię interesował: obojętnie
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie, aczkolwiek niby X7-500MP jest mało wytrzymała, a u mnie już siedzi 3 lata i wygląda prawie jak nówka
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Niekoniecznie mam porównanie, aczkolwiek mam wrażenie, że G102 czasami trze po podkładce (a może wina ślizgaczy?). Przy G403 i DM1 FPS nie miałem takiego "problemu", ale specjalnie to nie dokucza - chcę zmienić podkładkę dla świeżości. ;) Podobało mi się w sumie jak DM1 FPS "pływała", więc może to ten kierunek?
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak
  • maksymalna cena za podkładkę? okolice 30 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Z tego co mi wiadomo sensowne podkładki to Natec Genesis M12 i DM Pad. Widzę też, że niektórzy polecają Modecom Volcano Elbrus. W recenzji test-gear DM Pada zostało wspomniane, iż w zasadzie M12 = DM Pad (zatem sugerować się jedynie wielkością, czy może jednak któraś lepsza?). A jak się ma do nich ten Modecom Elbrus? Na Allegro widzę, iż chętniej kupowany, niż ww. Może Roccat Taito Shiny Black? No i jak się ma do nich mój X7-500MP? Jest sens wymiany, skoro mój A4Tech jeszcze w niezłej formie? Jest odczuwalna różnica jakościowa? Niby subiektywne pytanie, ale może obiektywnie jest któraś z ww. podkładek lepsza. Ehh, tyle pytań, a miała to być już prosta sprawa... :D
    Dzięki serdeczne z góry! :)
Odpowiedz
#2
Hej.

DM Pad prezentuje naprawdę dobry stosunek ceny do jakości, jest świetną podkładką na początek.
Bardzo prawdopodobnym jest, iż Modecom również dzierży tę samą powierzchnię.

Do zestawienia, możesz dodać Roccat Kanga:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...cat-kanga/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dzięki za informacje! Chyba spróbuję tego Modecoma, bo tańszy od DM, a o M12 czytam, że niekoniecznie trwałe są. Mam nadzieję, że będzie jakkolwiek odczuwalny skok jakościowy względem starego X7-500MP.
Odpowiedz
#4
nie sugeruj się co jest chętniej kupowane, bo w PL najchętniej są kupowane po prostu tanie produkty :P

patrząc na stosunek jakość/cena to można powiedzieć, że takie DM PAd czy M12 są mega trwałe ;) kup sobie największy rozmiar i możesz go obracać to na 4 lata masz spokój

tak bazując na zdjęciu splotu to ten modecom wydaje się trochę inny
Odpowiedz
#5
(05-10-2019, 12:56 PM)Hya napisał(a): nie sugeruj się co jest chętniej kupowane, bo w PL najchętniej są kupowane po prostu tanie produkty :P

patrząc na stosunek jakość/cena to można powiedzieć, że takie DM PAd czy M12 są mega trwałe ;) kup sobie największy rozmiar i możesz go obracać to na 4 lata masz spokój

tak bazując na zdjęciu splotu to ten modecom wydaje się trochę inny

Owszem, najchętniej są kupowane podkładki za 0,49 zł, ale specjalnie patrzyłem na te "sensowniejsze". ;)

Jeszcze nie kupiłem tego Modecoma i chyba dobrze, skoro są zdania podzielone. Modecom wydaje się na fotkach bardziej speed, niż DM/M12, ta powierzchnia jest bardziej gładka.

Jakaś sensowniejsza różnica jest między DM, a M12? Bo niby recki na test-gear mówią, że powierzchnie są bardzo podobne, a czasem można w sieci znaleźć info, że DM lepszy, że M12 jest mało trwały itd itd itd... No i jak DM/M12 ma się do mojego A4Techa? Zauważalna różnica na plus dla DM/M12?
Odpowiedz
#6
trwałość jest bardzo względna bo to dużo zależy od użytkownika, u jednych wytrzyma rok u innych 5 lat...

różnica jest marginalna ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.