• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do FPS 200zł
#1
  • jakie obecnie używasz? -Ravcore Hellion
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)-ALC892
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)- 70% gry, 30% muzyka
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?- każdej, z przewagą house, trance
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)?- CS GO, Apex Legends(priorytet), Overwatch
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? chciałbym wyrobić się w 200zł razem z mikrofonem
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?- po równo
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?- półotwarte/ zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?- większą scenę
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?- nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić?- Oprócz ciekawego brzmienia basów dzięki wibracjom słuchawek, właściwie nie mają zbyt dobrej jakości dźwięku, bardzo słabe pozycjonowanie szczególnie przy włączonym virtual 7.1, ponadto po 2 latach użytkowania wyrobił się pałąk przez co słuchawki spadają z głowy przy pochylaniu się.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): W 200zł chciałbym zmieścić się z kupnem słuchawek i mikrofonu (potrzebny tylko do komunikacji w grach). Jeśli chodzi o mikrofon to problem polega na tym, że byłem już posiadaczem mikrofonu stojącego ale ze względu na małą podstawę był niestabilny i przewracał się, z kolei duża podstawa może sprawiać problem z miejscem na biurku.
Odpowiedz
#2
Jest tu parę problemów. 1 twoja płyta główna która szczegółowością nie powala. 2 sam Apex który slynie z słabego pozycjonowania. Na YT można znaleźć bez problemu filmiki w czym problem. 3 problem z mikrofonem :).

Dobre tanie słuchawki to Superlux HD668B do tego pady welurowe od AKG K240 zamienniki https://www.amazon.de/Velour-Velvet-Repl...1-fkmrnull i masz już bardzo dobry zestaw do gier. Drożej albo ISK HD9999 albo dać szansę sluchawkom otwartym i kupić Somic V2. W przyszłości polecam jakieś lepsze źródło dźwięku. Pozostaje kwestia mikrofonu... Zelmana nie polecę bo bez wzmacniacza sluchawkowego będzie cichy. Ja używam jakiegoś od Trusta na USB za 50zl i na TS jest bardzo dobrze.

Ewentualnie iść w headset typu cooler master mh751 cena poszła trochę w górę na ceneo ale widzę że jeszcze poniżej 300zl. Ale naprawdę warto. Słuchawki lepiej sobie radzą niż HyperX Alpha a jak koniecznie chcesz wirtualne 7.1 to zainstaluj sobie razer surround. Dziwota ale ten program robi to dobrze bo ma wbudowany silnik HRTF, co za tym idzie nie robi efektu studni tylko faktycznie separuje(oddala) od siebie plany. :)
Odpowiedz
#3
Dzięki za zainteresowanie tematem.

Zakładając, że zdecyduję się na Superlux HD668B, czy możesz polecić jakiś mikrofon stojący do którego nie będę się musiał pochylać żeby było mnie słychać? Chodzi mi głownie o to, że mogę postawić go ewentualnie lekko z boku tylko nie wiem czy będzie wtedy łapał. Co do mojego chipsetu realteka to wiem, że jest beznadziejny ale inwestycję w coś lepszego planuję raczej do nowego komputera w przyszłości.

Jeśli chodzi o 7.1 to całkowicie mi na tym nie zależy.
Odpowiedz
#4
https://m.ceneo.pl/41373526#cid=15317&cr...&pid=11293 używam tego. Z odległości koło 40cm nie ma problemu :). Podbijam tylko wzmocnienie w właściwościach mikro.
Odpowiedz
#5
W tej cenie jeśli zależy Ci na dobrej jakości i wygłuszeniu, polecam te Sennheisery
https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-bezp...ee1891e4f9
Z innych, które wygłuszają nieco słabiej, ale są lżejsze,  polecam te
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/209/2...h240a.html
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.