• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór słuchawek 200 PLNów
#1
Cześć, dzięki Wam jestem szczęśliwym posiadaczem myszki i podkładki (całkiem nieźle sobie radzą).
Czas na dalszy rozwój mojego stanowiska. A mianowicie Dźwięk.

* jakie obecnie używasz? Natec Genesis H44 (prezent od żony, także służyły dzielnie przez ostatnie kilka lat)
* czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie
* - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Planuję jeśli będzie to konieczne do wyciągnięcia maksa ze słuchawek. Budżet podobny do słuchawek 200.
 --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) MSI B350 PCMATE, ALC 892
* słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Głownie gry trochę muzyki (70/30 proporcje wykorzystania)
* jakiej muzyki głównie słuchasz? Klasyczna, Popularna, Irish, rytmy karaibsko - afrykańskie (Bachata i Kizomba) 
* w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Gram w: Cyvilization 5/6, LOL, RPG (wiedźmin) Asasyny (choć to też już można podpiąć pod RPG. Batlefield 1 i myślę nad V. Heroes 3. 
* twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 200.
* stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Szukam złotego środka. Miałem wcześniej Sennhaisery hd 201. Słuchawki super. Ale uszy się męczyły i grały cicho. Po czasie się dowiedziałem że wymagają dodatkowego napędu:)
* jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Szukam słuchawek zamkniętych.
* czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
* dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Rozglądałem się na rynku trochę i ISK HP 2011 zrobiły na mnie dobre wrażenie. Niestety nie są nigdzie dostępne nad czym ubolewam.
Odpowiedz
#2
Jezeli grasz w gry ktore wymieniles i sluchasz takiej muzyki. Polecam ci jednak zainteresowac sie sluchawkami otwartymi takimi jak Somic V2. W przyszlosci jakies tansze zrodlo do nich. Pozdrawiam :)
Odpowiedz
#3
Hmm ciekawe, bo w sumie to niby chciałem słuchawki zamknięte. Ale jako laik nie do końca byłbym w stanie powiedzieć czy to jest dla mnie najlepsze. Czy takie słuchawki otwarte bardzo "hałasują" ? bo dużo gramw nocy i nie chciałbym przeszkadzać śpiącym.
Odpowiedz
#4
W somikach na średnim poziomie głośności z 1-2 metrów słychać, że coś tam leci, na większej odległości, czy przez ścianę nie będzie słychać nic.
Odpowiedz
#5
Takie odległości to nie problem. A przynajmniej te słuchawki są dostępne:) A jak jest z ich komfortem? Kilkugodzinna sesja nie "zmęczy" mi głowy?
Odpowiedz
#6
Ogólnie często chwalona jest Unitra jeśli chodzi o jakość i komfort. Znalazłem taki model
https://muzyczny.pl/154859_Unitra-SN40-b...owane.html
Jeśli chodzi o inne firmy, to dobrą alternatywą będą też te słuchawki
https://www.ebay.pl/itm/Behringer-HPS300...Swq75bbAGA
Tylko są nieco większe i cięższe, choć niewiele.
Odpowiedz
#7
Co do wygody, to nie jest jakoś szczególnie dobrze. Nausznice są dość twarde i nie mają dużo miejsca w środku, u mnie jest go akurat na styk, tak, by ucho nie stykało się z nausznicami, do tego na początku dość mocno cisną głowę. Pod kątem wygody szału nie ma, ale moim zdaniem da się w nich spokojnie wytrzymać te kilka godzin, słuchawki za to nadrabiają jakością dźwięku. Gdybyś chciał iść w coś maksymalnie wygodnego przy dobrej relacji jakości dźwięku do ceny, to możesz wziąć jeszcze pod uwagę ISK HD9999, ostatnio na promocji były dostępne za 230 zł.
Odpowiedz
#8
Poczytałem trochę recenzji odnośnie Somiców i mam mieszane uczucia. HD 9999 trochę budżet przekracza. Póki co promocji żadnej nie widziałem. Zastanawiam się czy nie poczekać na Black Friday i jakieś promocje. To tylko 2 miesiące, a jakieś grające truchło przecież mam:D A może do tego czasu tez pojawią się w końcu ISK HP 2011. I tak myślę że będę musiał sobie zrobić tourne po MM i poprzymierzać kilka modeli.
Odpowiedz
#9
W MM raczej marny wybór. A black friday to raczej promocje w skali srednio do 10%. Co do mieszanych odczuć to oczywoste. Nie spodziewaj się za 200zl cudów. Co nie zmienia faktu że do takiej kwoty Somic V2 są świetną sprawą.
Odpowiedz
#10
Taka dygresja mała. W większości przypadków słuchawki potrzebują dodatkowego źródła. Z jednej strony mam rozkminkę czy musi być zewnętrzny DAC ( wolałbym kartę dźwiękową na pci). A dwa rozważam zakup głośników/ kolumn. Obecnie mam kolumny unitry podpięte po jakiś amplifier francuski DUKE. Czy podpięcie słuchawek pod takie ustrojstwo (lub inne) wyczerpuje temat??? Jeśli bym chciał jakieś kolumny to i tak wzmacniacz jest niezbędny. Skoro stoi na biurku to po co dwa urządzenia???
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.