• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa do 150zł
#1
Witam,
Szukam karty dźwiękowej do 150zł, wymagania to oczywiście lepszy dźwięk niż integra, minimum 4 porty wyjścia audio (za dnia używam 5.1 w nocy słuchawki, więc żeby nie odłączać głośników mam wiecznie podłączną przedłużkę do której się wpinam jak potrzebuję grać na słuchawkach), możliwość regulacji i zapisu EQ, łatwe przełączanie w panelu 5.1 na stereo i na odwrót no i oczywiście możliwość wybierania które porty jakie funkcje spełniają (np. port szary mogę przydzielić jako stereo, port zielony, pomarańczowy i czarny do 5.1 lub coś w tym stylu) na razie obecnie używam Realtek ALC888, ale karta w głównej mierze ma się przydać do jakiegoś nowego kompa który będę składał za jakieś 2 miesiące (tańsze płyty przeważnie mają gorsze dźwiękowe)
Odpowiedz
#2
Wielokanałowość to chyba tylko Asus.
W tym budżecie znalazłbyś Prodigy HD2 czy AIMa SC8000, karty odczuwalnie lepsze, lecz ukierunkowane na stereo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
nie jestem pewnien czy spełnia wszystkie wymogi, ale w tym budżecie to jedyna przyzwoita opcja to Asus Xonar DG
Odpowiedz
#4
Gdyby jeden port wyjściowy więcej miała byłaby pewnie spoko, ale 3 porty wyjściowe zajmą głośniki 5.1 a różowe wejście mikrofonowe zapewne nie jest odpowiednie żeby podłączyć słuchawki
Odpowiedz
#5
ze względu na brak dużej ilości propozycji a karty do 150zł nie są chyba perfekcyjne to podbijam do 250zł
Odpowiedz
#6
Nie lepiej słuchawki wpinać w front panel w obudowie? Co do samej karty, jak trochę dołożysz, to za 295 zł można kupić Xonar DX/XD (sam mam d1 - odpowiednik dx/xd na pci). Właśnie - nie napisałeś czy karta ma być na pci-express czy pci.
Odpowiedz
#7
mam oba wejścia, ale pci-e mam trochę dalej od karty graficznej, co do panelu przedniego wydaje mi się że pogarsza dźwięk, a w każdym razie na pewno przy tej integrze co obecnie mam.
Odpowiedz
#8
Ja tam nie słyszę pogorszenia jakości dźwięku w moim xonarze [poprzez front panel] - tak samo było zresztą na mojej poprzedniej karcie: sb audigy2. Co do złącza to pci-e jest bardziej przyszłościowy - w nowych płytach gł. już nie ma slotów pci.
Odpowiedz
#9
niedługo będę wymieniać sprzęt to raczej poszukam czegoś na pci-e, to może pomyślę nad tym xonarem
Odpowiedz
#10
PCI samo w sobie, otwiera duży horyzont.
Mamy wiele świetnych kart na to złącze.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.