• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechaniczna 500-600
#1
Cześć, od jakiegoś czasu poszukuje klawiatury idealnie dobranej dla mnie. Do tej pory używałem klawiatury membranowej od RAZER-a.

  • twój budżet: 500-600zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury: MECHANICZNA
           Jeżeli chodzi o dłonie to są one przeciętne, ani zbyt masywne ani za chude. Klawiatury głównie potrzebuje do pisania, "klepania kodu", ale również od czasu do czasu lubię sobie pograć. Dlatego zastanawiam się głównie nad przełącznikami RED i BLUE.      
  • czy chcesz podświetlenie? Zależy mi głównie na podświetleniu czerwonym(stylistyka PC oraz monitora), ale mogłoby to być również pełne RGB. 
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? : Podpórka w moim przypadku jest niezbędna do ergonomicznego korzystania z klawiatury. 
         Klawiatura powinna być w pełni wyposażona, nie interesują mnie wersje z mniejszymi przyciskami oraz bez numpad-a.

         Jeżeli chodzi o preferencje dotyczące firm to bardzo podoba mi się prosta stylistyka firmy Corsair. 

         Zastanawiałem się głownie nad : 

            Corsair K70 (Cherry MX Blue, Red LED)

            Corsair K70 LUX (Cherry MX Blue, Red LED)
            Corsair K65 Gaming (Cherry MX Red, RGB) - mimo braku numpad.
Odpowiedz
#2
jeżeli nie masz presji na MX'y to równie dobrze możesz wybrać np. Kailh RGB Blue i tu masz niedrogiego i dobrego Zalman K900M
Jeżeli jednak wolisz zostać przy Cherry to weź tek K70 na MX Blue

pamiętaj, że większą ergonomię dadzą Ci 1-2 podkładki położone przed klawiaturą niż wszystkie te podpórki dedykowane

do pisania Redy to imo odpadają, co najwyżej możesz rozważać jeszcze MX browny
Odpowiedz
#3
Dlaczego Red'y odpadają ?.
Odpowiedz
#4
duzo przypadkowych kliknięć ze względu na lekkość wciskania
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.