• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do FPSów
#1
Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder Chroma/Elite (elite narazie odesłałem, znajomy polecił żebym tu zapytał bo może ktoś poleci coś lepszego)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows:6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): /
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Ponad 30, około 34
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Overwatch, CS, R6:Siege
  • jaką masz obecnie podkładkę: G-SR
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam bocznych
  • twój budżet: Nie wiem, można powiedzieć że bez ograniczeń
  • jaki chwyt stosujesz: jak na moje jest to palm, ale przeglądając temat gdzie ktoś ma praktycznie taki sam chwyt jak ja, mówiono że to palmofinger (tu jest ten chwyt http://imgur.com/a/52O4C) mój jest praktycznie taki sam
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19 z hakiem, około 19,3cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? Około 2, bardziej takie 1,8
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Żeby można było ustawić albo 400, albo 800, albo 1600 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: W sumie, Deathadder jest bardzo spoko, ręka mi na nim fajnie leży, tylko nie lubię tych gum, oraz przyciski mogły by być bardziej takie ciężkie do wciśnięcia (ale nie aż tak jak w zowie, miałem okazję klikać chyba ZA13 to były aż za ciężkie)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): -

Z tego co widziałem, w OW najwięcej pro playerów używa Logitech G Pro/myszek od Zowie, może jednak warto się nimi zainteresować? http://on-winning.com/overwatch-pro-sens...d-headset/
Odpowiedz
#2
Byłem jeszcze u znajomego (Akatrosh, często się tu udziela na forum chyba :D ), tym razem miałem okazję potestować wszystkie jego myszki.
ZA13 z białym scrollem:
Przyciski - ujdą, ale mogłyby być lepsze.
Scroll: Ujdzie, nie ma tragedii.
Kształt i rozmiar: Niby jest spoko, ale nie mam miejsca z boku na palec serdeczny i mały.
Łapałem ją już takim bardziej fingerem, bardzo fajnie się ją trzymało, tylko tego miejsca po prawej stronie za mało.
DM1 Pro S:
Przyciski: Świetne!
Scroll: Tragedia, strasznie nierówno się przekręcał, w jednych miejscach ciężej w drugich lżej, ale scrolla praktycznie nie używam, więc scroll nie musi być perfekcyjny.
Kształt i rozmiar: Kształt niby ujdzie, ale hmm, jakby za niski grzbiet był, coś takiego. Również jest za szeroka,boli mnie prawa część dłoni po jakimś czasie grania, strasznie nie przyjemne.
Łapałem ją takim prawie pełnym palmem, tylko nie miałem do końca dłoni opartej na grzbiecie, bo był dla mnie za nisko.
Odpowiedz
#3
Masz możliwość przymierzenia cokolwiek w sklepie?

Logitech G403
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...igy-wired/

Rival 310 też byłby wart polecenia, lecz mówisz że gumy w DA przeszkadzały.
W Rival'u są z silikonu - sytuacja może być podobna.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Niestety nic nie mogę przymierzyć. G403 wydaje się spoko, myślałem jeszcze nad roccatem kone pure, bo tą ZA13 mi się spoko trzymało, oprócz tego braku miejsca z prawej strony.
Odpowiedz
#5
Kone Pure Owl-Eye nie uwzględniałem, gdyż będzie najprawdopodobniej za mały.
Na prosów nie patrz, przecież każdy jest inny :)
G pro to będzie niewypał przez to, że jest mega płaska, w dodatku malutka.
ZA z myszek od Zowie ma najlepsze przyciski, skoro Ci nie odpowiadały, to w EC/FK będzie z tym gorzej.
Z symetryków poza ZA jest ciężko, gdyż niemalże każda jest dosyć owalna, tylko Zowie'acz ma takiego garba, który zresztą Ci odpowiada.
Więc zostają profilowane, a tutaj mamy z najlepszych - EMP/Rival 310/G403 ewentualnie G502.
Rival odpada przez silikonowe boki, EMP przez dosyć kontrowersyjną pod twoje preferencje budowę, która w ciemno może okazać się nieudanym zakupem.
G403 wydaje się spełniać warunki. Czuć będzie, że jest mniejsza od DA, jednakże pod fingero-palm'a powinna się sprawdzić.
Ma bardzo dobre przyciski, co sobie mocno cenisz, w sumie to chyba jedne z najlepszych aktualnie.
Kształt podobny do DA, EC. Oczywiście trochę mniejsza, jednakże ma lekko wgłębione przyciski, co przy takim chwycie może być plusem.
DA zresztą też ma coś w ten deseń.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Tylko nie jestem pewien, czy na fingerze na ZA13 nawet nie grało mi się lepiej niż na DA Elite, musiałbym to jeszcze sprawdzić. Jak jednak finger okaże się lepszy, to co brać?
Odpowiedz
#7
G403 pod taki chwyt też nie jest zła.
Ale sprawdź, pomyślimy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Właśnie używam ZA13, gra się nawet lepiej niż na DA, te przyciski nie są aż tak tragiczne, gdyby miała więcej miejsca z boku to nawet mógłbym ją wybrać. A G403 i Kone Pure mają dużo miejsca z boku?

@edit Jednak gdy zacząłem grać, mój chwyt nawet na ZA13 magicznie zmienił się w palma i jednak wygodniej się gra na DA, więc jednak zostajemy przy palmie. Myślałem jeszcze o Kone EMP, bo tak wychwalane tu są te Roccaty.
Odpowiedz
#9
Dlaczego odesłałeś da elite ?
według mnie jest to najlepsza obecnie myszka pod palma na rynku, uważana od dekady za najlepszy chwyt i ulepszana z każdą jej odsłona..
nie widzę lepszej alternatywy dla siebie

Jeśli nie jest ci problemem sensor 3310 to spróbuj zowie ec1/2
g403 odpuść sobie bo to loteria, dodatkowo dla mnie słabo wypada trzymanie jej porównując do zowie/razera
po kilku godzinach było uczucie zmęczenia reki, lekko bolala i wbijała mi się w dloń prawa, górna powierzchnia myszki.
Podobno ciężko jest nią narysować linię prostą w pionie.

A i chciałem dodać, że przyciski w g403 są po chuju fest, strasznie szybko zbiera klik przy lekkim stuknięciu w niego
w zowie masz twarde, masywne a w da masz coś pomiędzy tymi dwoma.

Jak grasz dużo w moba to zowie będzie średnim rozwiązaniem.
masz jeszcze przez wielu chwalonego roccata emp/kone owl pure eye - nigdy nie miałem więc się nie wypowiem
Odpowiedz
#10
DA Elite odesłałem, bo jest tylko 14 dni na zwrot, a znajomy polecił poczekać, bo może ktoś mi tu poleci coś lepszego, w razie czego wrócę do DA. Strasznie nie lubię tych gum w nim ;c
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.