• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura PS2 do gier CS GO, BF4 budżet NIEOGRANICZONY
#21
Wczoraj doszła. Pograłem w bf4. Ogólnie jestem zadowolony. W sumie da się korzystać bez podkładki, jak się skorzysta z nóżek. Ale jednak jest trochę wygodniej jak się coś podłoży, np parę płyt cd :D. Jeszcze nie wiem, czy zrobię sobie podkładkę z drewna czy kupię jakąś.
Przyciski wciska się przyjemnie, nie są jakoś strasznie głośne, zresztą i tak mam większość czasu słuchawki na uszach. Co mnie zaskoczyło to jakby delikatne różnice w odczuwaniu wciskania przycisku^^. Takie fajne to to nie jest. Niektóre przyciski stawiają jakby delikatnie większy opór, albo jakby o coś tarły. Ale odczuwam to tylko, jak powoli wciskam przyciski do testów. W czasie normalnego użytkowania jakoś nie widzę różnicy i o tym nie myślę. Hi hi.
Spacja mogła by być standartowa, bo lewy alt mógłby być bardziej na prawo. Keycapsy jakoś mi się średno podobają. Trochę wczoraj pociły mi się palce jak ostro testowałem przez kilka godzin.
Skill się delikatnie poprawił, przez lepszą kontrolę poruszania to duży plus. Ciekawe jak to będzie z lepszym netem i monitorem 144hz. ^^
Odpowiedz
#22
Keycapsy można sobie zamówić zawsze, z podpórką tak samo (na massdropie są popularne grifiti wrist pady, keycapsów też mają sporo).
Odpowiedz
#23
@mielony
Ciesze się, że już masz to za sobą. Ja niestety jeszcze nie kupiłem klawiatury. na 70% jestem przekonany do qupad MK-50, jednak chciałbym wiedzieć jeszcze jedną rzecz o niej, ostatnią. Jakie ona ma odświeżanie, to znaczy wiecie, jakbym chciał ją podpiąć przez USB ( czego nie będę robił ), bo np w Quckfire TX możemy sobie regulować 125hz - coś tam- 500hz - 1000hz?
Aha i ktoś może mi coś powiedzieć o tej klawiaturze: http://www.komputronik.pl/product/166623..._RED_.html
Która będzie lepsza mk50 czy QF PRO?
Odpowiedz
#24
(11-23-2015, 08:51 AM)fasi napisał(a): @mielony
Ciesze się, że już masz to za sobą. Ja niestety jeszcze nie kupiłem klawiatury. na 70% jestem przekonany do qupad MK-50, jednak chciałbym wiedzieć jeszcze jedną rzecz o niej, ostatnią. Jakie ona ma odświeżanie, to znaczy wiecie, jakbym chciał ją podpiąć przez USB ( czego nie będę robił ), bo np w Quckfire TX możemy sobie regulować 125hz - coś tam- 500hz - 1000hz?
Aha i ktoś może mi coś powiedzieć o tej klawiaturze: http://www.komputronik.pl/product/166623..._RED_.html
Która będzie lepsza mk50 czy QF PRO?

Tanie myszki mają 125hz więc pewnie tu jest to samo. Qpad jest nie najtańszy, ale jak by miał więcej hz niż 125 to by się pewnie pochwalili.
Ta klawiatura z linka nie jest już tam dostępna i w sumie chyba nigdzie w Polsce nie kupi się jej z redami. Właściwie to co kupiłem jest rodzynkiem na rynku wsód CM Storm (red). Red jest jeszcze qpad i widziałem też corsair ale za 600:D.
Jeszcze raz polecam redy^^. Qpad ma tą zaletę, że klawisz windows da się wyłaczyć co już mi się przydaje.^^ Nie jest super czuła, ale jednak ^^.
U qpada bieda :P.
Odpowiedz
#25
Dzięki za odpowiedź, ale mnie nie pocieszyłeś. Jestem w kropce. Czy poważnie trzeba kupić świecącą klawiaturę z wejściami USB,i jackami, żeby mieć porządną klawiaturę z 1ms opóźnieniem?
Może ja po prostu za dużo wymagam? Chcę tylko by była prosta jak tylko się da, oraz najszybsza jaka jest na rynku. Czy to są duże wymagania?
Proszę jeszcze raz, bo może wcześniej nie zrozumiałem, za co przepraszam: co będzie szybsze? PS2(125hz) czy USB (1000hz)? Może ja po prostu mylę pojęcia/porty? Czy port ps2 ma jakieś odświeżanie skoro on reaguje na naciśnięcie klawisza a nie polega na ciągłym sprawdzaniu zapytania o przyciśnięcie klawisza?
Czy ktoś zna odpowiedzi na moje pytania?
@mielony
Po twojej odpowiedzi, nie mam zielonego pojęcia co kupić.
Odpowiedz
#26
CM XT ma chyba 1000 hz na ps2 ale to najwyżej brown ^^. PS2 125 czy usb 1000 ?:D huk wie:D sam jestem ciekaw i jutro bede szukal. Moze tutejsze modki nas biednych poratuja ^^. Sam dzis sie meczylem z 4 h po to zeby w koncu dojsc jaka funkcja w noscripts blokuje mi battleloga^^. Ilez mozna -_-'.
CM jakos nie dal porzadnej instrukcji i trza samemu szukac jak przestawic na 1000 hz. Normalnie to smieszne... .
Odpowiedz
#27
Ja kupiłem Steelseries 6Gv2

Opóźnienia to mit :) testowałem na USB i PS/2. Jedyny bajer z PS/2 to to, że można kompa z klawiatury włączać :P różnicy w graniu nie odczułem.
no i ten N-key rollover to też mit :P kto wciska więcej niż max 3 klawisze w jednym czasie?? :P
Odpowiedz
#28
(11-23-2015, 11:17 PM)VeeKing napisał(a): Ja kupiłem Steelseries 6Gv2

Opóźnienia to mit :) testowałem na USB i PS/2. Jedyny bajer z PS/2 to to, że można kompa z klawiatury włączać :P różnicy w graniu nie  odczułem.
no i ten N-key rollover to też mit :P kto wciska więcej niż max 3 klawisze w jednym czasie?? :P

CM czytałem to nawet nie wyrabia na 1000 (jakieś problemy) ^^. Na razie nie wiem jak to przełaczyć więc nie sprawdze:D. Mi tak teraz gra się dobrze^^. To popieram.
Odpowiedz
#29
(11-23-2015, 11:17 PM)VeeKing napisał(a): Ja kupiłem Steelseries 6Gv2

Opóźnienia to mit :) testowałem na USB i PS/2. Jedyny bajer z PS/2 to to, że można kompa z klawiatury włączać :P różnicy w graniu nie odczułem.
no i ten N-key rollover to też mit :P kto wciska więcej niż max 3 klawisze w jednym czasie?? :P

Odczucia a testy to co innego, odczucia to Twoja indywidualna sprawa. Jeden odczuje różnicę, drugi nie. Poważnie mówisz że nie wciskasz więcej klawiszy niż 3 na raz? To w jakie Ty gry grasz? Z tymi mitami to trochę przesadziłeś.


Bardzo bym prosił o odpowiedź na mojego posta, kogoś kto się na tym zna
Cytat:Dzięki za odpowiedź, ale mnie nie pocieszyłeś. Jestem w kropce. Czy poważnie trzeba kupić świecącą klawiaturę z wejściami USB,i jackami, żeby mieć porządną klawiaturę z 1ms opóźnieniem?
Może ja po prostu za dużo wymagam? Chcę tylko by była prosta jak tylko się da, oraz najszybsza jaka jest na rynku. Czy to są duże wymagania?
Proszę jeszcze raz, bo może wcześniej nie zrozumiałem, za co przepraszam: co będzie szybsze? PS2(125hz) czy USB (1000hz)? Może ja po prostu mylę pojęcia/porty? Czy port ps2 ma jakieś odświeżanie skoro on reaguje na naciśnięcie klawisza a nie polega na ciągłym sprawdzaniu zapytania o przyciśnięcie klawisza?
Czy ktoś zna odpowiedzi na moje pytania?
Odpowiedz
#30
w sumie wszystko o co pytasz można wywnioskować z pierwszych ostów ;) PS2 nie ma żadnego polling rata, wysyłane jest bezpośrednio do procesora stąd zawsze taka klawiatura będzie szybsza. Jednak o ile w myszkach polling ma jakieś znaczenie to w przypadku klawiatur żadnego, gdyż przyciski mechaniczne same z siebie mają opóźnienie, w zależności od tego jak producent ustawi, aby zapobiegać tzw. zjawisku "chattering" (przy naszej recenzji keycoola 87 opisane więcej). Bodajże minimum jest w okolicy 8 ms jak ustawiają producenci, mniej się nie robi po prostu (przycisk cherry ma chyba z 5 ms sam z siebie) - czyli klawa sama z siebie ma opóźnienie. Co to oznacza, otóż mając klawkę na USB która ma 1000Hz i drugą co ma 250Hz, obie będą tak samo szybkie, gdyż sygnał wyjdzie w tym samym czasie. Na PS2 powinien dojść sygnał szybciej, więc jak liczby są dla ciebie najważniejsze to bierz klawę na ps2, gdyż parę ms zawsze będzie szybsza.

Są klawiatury który mają ustawione nazwijmy to "chatter control" na wysokim poziomie, np. w recenzowanym keycool 87, minimum jakie da się nacisnąć przycisk to będzie 30ms, kiedy np. w Mionxi Zibal 60 jest to 8ms. Poproszę kolegów jak nie zapomnę (czyli pewnie zapomnę ;p) żeby sprawdzili na innych klawiaturach to opóźnienie, to Ci podam np. z qpada mk-50. Ma to tak marginalne znaczenie dla gracza, że nigdy tego nie opisujemy nawet - w sumie może zacznę to pisać skoro ktoś na to zwraca uwagę:P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.