• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do max. 100 zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Prosta, od HP (G33)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie mam pojęcia, prawdopodobnie 800. 
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: środkowa wartość
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): ----------------
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ----------------
  • w co grasz (podaj tytuły gier): gry single player, CoD4, CS 1.6, czasem BF2. 
  • jaką masz obecnie podkładkę: Trochę styrane, ale QcK Mini i Razer Goliathus Control
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): dodatkowo dwa boczne (wstecz/naprzód)
  • twój budżet: do maksimum 100 zł. 
  • jaki chwyt stosujesz: Claw Grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1 + 3 + 1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):  20,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: ewentualna zmiana na palm grip
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: -------
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: ----------
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak

    Jestem raczej niedzielnym graczem, szukam solidnie wykonanej myszki do codziennych zastosowań, która od czasu do czasu nieźle sprawdzi się w grze. Kilka dobrych lat temu grałem dużo więcej (szczególnie CoD4), posiadałem wtedy Razer DeathAdder który jednak uległ zniszczeniu. Pozostałością po tamtym okresie są podkładki które wymieniłem wyżej i których nadal używam. Było to jednak w erze w której posiadałem PC, aktualnie działam na laptopie.

    Początkowo rozglądałem się za myszką bezprzewodową (głownie ze względu na wygodę przy użytkowaniu laptopa), jednak czytając to i inne forum zacząłem rozważać zakup myszy przewodowej. Chciałbym się zamknać maksymalnie w 100 zł, bo tak jak już pisałem - nie grywam "na poważnie", chciałbym po prostu solidnego gryzonia który sprawdzi się też w niedzielnych sesjach. Początkowo, gdy rozglądałem się za myszkami bezprzewodowymi w oko wpadła mi Hama uRage Unleashed (ok. 95 zł). Jednak nie mogę znaleźć jakichś porządnych jej recenzji, jedynie jakieś krótkie review na YouTubie (może ktoś z tego forum wie coś więcej na jej temat?). 

    Po zapoznaniu się z materiałami z test-gear.pl jestem skłony dokonać wyboru pomiędzy Genius X-G510 (ok. 85 zł), a CM Storm XORNET. Mam jednak jeszcze kilka wątpliwości. Wg. recenzji, Genius bardzo słabo radzi sobie na czarnych podkładkach. Moje obydwie są czarne, a chciałbym póki co uniknąć dokupowania jakiejś innej podkładki. Czy na prawdę jest aż tak źle, czy może dla niedzielnego gracza nie byłoby wielkiej różnicy? Najbliżej jestem zakupu XORNET'a (ok. 70 zł), jednak nie jestem pewien jak będzie leżała w dłoni, a raczej nie mam możliwości w okolicy tego sprawdzić. Dodatkowo nie wiem jak dokładnie wygląda tam zmiana DPI (nie widzę żadnej diody która by sygnalizowała jakie mamy aktualnie ustawienie, odbywa się to na "wyczucie"?). Rozważałem jeszcze myszkę Logitech G100s, jednak brakuje w niej bocznych przycisków, które są mi niezbędne przy codziennym użytkowaniu komputera.

    Prosiłbym o rady, ewentualnie podpowiedzenie jakichś dodatkowych modeli. Wiem że najtańszym polecanym na forum jest CM Storm Alcor, jednak nie znalazłem jej taniej niż 130 zł, a to dla mnie trochę za dużo. 
#2
tą co teraz masz to taka mała myszka, nie? Na allegro kupisz Logitecha G300, który tak do codziennego zastosowania może być lepszy
#3
Tak, mała myszka którą kupiłem w zestawie z bezprzewodową klawiaturą do laptopa. Wcześniej używałem ModeCom MC-WM5 bezprzewodowej, była o niebo lepsza od tej HP jeśli chodzi o użytek codzienny, ale do gier średnio się sprawdzała.

Co do G300 - patrzę na allegro, ale są tylko dwie używane poniżej 100. Nie ukrywam że wolałbym jednak nową. Nową najtaniej znalazłem za 125 i rozważam czy nie dołożyć do niej tych 25 zł bo na prawdę mi się spodobała. Ale może miałby ktoś jeszcze jakieś propozycje, jednak poniżej tej granicy?

EDIT: ta za 125 to jednak Logitech G300s, a nie G300. Jaka jest różnica między nimi?
#4
kolorami się różni tylko, bierz g300s ;) imo to pod twoje wymagania nic więcej Ci nie potrzeba. Na allegro widziałem ktoś miał jak nówka, chyba z gwarancją jeszcze :P
#5
Byłem już bliski zamówienia G300s, jednak byłem dziś w Mediamarkt i miałem okazję mieć ją w ręce. W dłoni leży nieźle, aczkolwiek obawiam się trochę tych przycisków "przyklejonych" do LPM. Boję się że mam trochę za duży palec i przez przypadek mogę wciskać te dodatkowe klawisze. Może to tylko kwestia przyzwyczajenia. Fajnie w ręce leżała mi g303, ale to nie mój budżet. Może polecilibyście jeszcze coś podobnego do G300s, może ciut większego i ze standardowymi bocznymi przyciskami? Mam wątpliwości co do tego Logitecha.
#6
w tej cenie nie bardzo jest coś jeszcze :(
#7
Ok, jednak się zdecydowałem i kupiłem tę G300s. Po kilku godzinach pracy jestem zadowolony. Jednak idzie się przyzwyczaić do tej małej przestrzeni na LPM. W porównaniu do mojej poprzedniej myszki niebo, a ziemia :D Tak więc dzięki wielkie Hya za wszystkie porady i poświęcony czas! Pozdrawiam :)
#8
im mniejszy budżet tym większe kompromisy ;) Cieszę się, ze koniec końców pasuje :)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.