• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna 400-450
#1
    • twój budżet: 400-450zl
    • jaki chcesz rodzaj klawiatury: mechaniczna, posiadalem steelseries m800 z przełącznikami QS1. Dla mnie były bardzo dobre, ale sama nakładka na przełącznik była słabo zrobiona i łamała się . Dlatego musiałem ją oddać bo nie ma zamienników na przełączniki:/ Teraz chciałbym kupić cherry mx i nie wiem jakie dokładnie wybrać.


      1. czy masz masywne dłonie czy nie: no chyba mam
      2. czy dużo piszesz na klawiaturze: czasami stronę napiszę:V
      3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry: 70% 
    • czy chcesz podświetlenie: białe lub niebieskie.
    • czy chcesz makra? Nie [/color]
    • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie używam
    • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie
    • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Może[/color]
    • twoje uwagi (wygląd, firma): ¯\_(ツ)_/¯
Odpowiedz
#2
Według mnie Ozone Strike Pro będzie git ;)
Odpowiedz
#3
(03-17-2017, 04:36 PM)Czyszczu napisał(a): Według mnie Ozone Strike Pro będzie git ;)
czy można w niej WSAD i Strzałki zmienić na kolor biały? Ogólnie to strasznie podoba mi się cooler maste masterkeys l i mieści się w budżecie w wersji MX Red (mx Brown są droższe). Czy są one podobne do QS1 z apexa m800?
Odpowiedz
#4
Masterkerys to też dobry wybór. Wydaje mi się, że MX Redy najbardziej przypominają te QS1, ale są lepsze, zobaczysz.
Odpowiedz
#5
ok dzięki za wszystko :)
Odpowiedz
#6
QS1 ma wyższy punkt aktywacji na poziomie 1,5mm w porównaniu z 2mm w Cherry MX. Przełącznik ten posiada również mniejszy total distance na poziomie 3mm, Cherry MX ma aż 4mm. QS1 będzie nieco bardziej "laptopowy".

Nie miałem kontaktu z tą klawiaturą, jej recenzenci zaznaczają jednakowoż, iż posiada typowo membranowy feeling. Przełącznik ten pracuje ponoć wyjątkowo gładko - Cherry MX może wydawać Ci się przy nim trochę "nieociosany". Miałem styczność wyłącznie Romer G Switch produkcji Logitecha, który jest powiedzmy bliźniaczą konstrukcją do QS1 - niby spoko, ale kompletnie bez wyrazu, nie przypadł mi po prostu do gustu. Bez wahania wybrałbym Cherry MX.

Mechaniki Cooler Master są bardzo dobrej jakości. Śmiało zamawiaj Masterkerys L. Fajnie jednak gdybyś najpierw przetestował Cherry MX Red w którymś sklepie komputerowym.
Jeśli czujesz potrzebę customizacji klawiatury, polecam zamawiać keycapsy bezpośrednio u chińczyków.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.