• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca Abyssusa 2014
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Abyssus 2014
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Domyślne bez synapse, bodajże 1800 dpi
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): eDPI około 900.
  • czułość w Windows: 4/11 ze względu na natywne 1800 dpi
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: QCK+
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Bez bocznych
  • twój budżet: do 200 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Claw/fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Leworęczny 
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): Około 18 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: Około 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Scroll się zepsuł, reszta mnie zadowolała
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Byłoby najlepiej
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Ze względu na leworęczność najlepiej bez przycisków bocznych. Przykładałem rękę w sklepie do G203 Prodigy i wydaje mi się że przeszkadzały mi te boczne przyciski, dodatkowo przyciski główne chodziły bardzo lekko, wystarczyło oprzeć palce na nich i można było przypadkowo wcisnąć. Mocno zastanawiałem się nad Abyssusem V2, ogólnie mi bardzo odpowiada, jedyne do czego mam zastrzeżenia to sensor, z tego co czytałem sensor nie jest najwyższych lotów jednak ludzie raczej lubią tą myszkę. Jeżeli smoothing nie jest większy niż w Abyssusie 2014 mógłbym ją mocno rozważyć. Nad G203 też wciąż się zastanawiam ze względu na dobry sensor, mogę ją mieć za niecałe 150 zł co jest bardzo fajną ceną, ale jednak wady tu opisane trochę mnie odwracają od zakupu.

    //Edit: Zastanawiam się także nad DM1 Pro jednak boje się o boczne przyciski i jak mysz będzie leżeć u leworęcznego - niby jest symetryczna.
Odpowiedz
#2
Obecnie zastanawiam się nad Abyssusem V2 i Asus Sica. Czy Abyssus V2 ma dużo większy smoothing od wersji 2014?
Odpowiedz
#3
Możesz Sicę śmiało kupić, mała, dobra pod clawa i pod fingera też, nawet tania, średnie przyciski główne, ale łatwy mechanizm wymiany w razie czego, kabel jedynie ciężki ale to można zaradzić ;)
Odpowiedz
#4
No właśnie zastanawiam się nad Asusem, ale także rozważam czy nie lepiej dołożyć i kupić coś już na jeszcze lepszym 3360/66. DM1 Pro S za te pieniądze wydaje się bardzo dobrą opcją ale nie wiem czy te przyciski boczne by mi nie przeszkadzały.. Podoba mi się też EVGA Torq X5 ale w Polsce jej nie dostanę a na niemieckim Amazonie kosztuje ponad 50 euro... Taki Abyssus z S3988 byłby idealny dla mnie :) Jakieś jeszcze propozycje?
Odpowiedz
#5
Heh, zawsze mozesz napisać do DM i spytac się czy nie dałoby się zrobić myszki dla leworęcznego gracza ;) Napisz że jesteś z testgear i poleciłem Ci tą myszkę: polecam tą myszkę. :D
Odpowiedz
#6
A Deathadder left handed edition? Czy raczej szukasz symetrycznej>
Odpowiedz
#7
Masz jeszcze logitecha g100s. Inny wariant tego samego sensora co w abyssusie v2 (czyli pmw3320), z bardzo małym smoothingiem, jedyne co, to wartość max speeda to jakieś 2.5 m/s, jeżeli ci wystarczy, sensor powinien być bardzo dobry. Inna rzecz to fakt, że nie jest to jakiś demon jakości, czuć, że plastik jest niskiej jakości, klik głównych też będzie raczej bez szału, chociaż same przełączniki są dobre.
Odpowiedz
#8
(02-04-2017, 10:19 AM)Czyszczu napisał(a): Heh, zawsze mozesz napisać do DM i spytac się czy nie dałoby się zrobić myszki dla leworęcznego gracza ;) Napisz że jesteś z testgear i poleciłem Ci tą myszkę: polecam tą myszkę. :D

Fajnie by było, ale ogólnie z tego co zauważyłem osoby leworęczne raczej używają komputera prawą ręką - ja się tak przyzwyczaiłem i nawet widzę plusy takiego rozwiązania ;)

(02-04-2017, 11:18 AM)akatrosh napisał(a): A Deathadder left handed edition? Czy raczej szukasz symetrycznej>

Mógłby być w sumie fajny, ale dać parę stów za myszkę która ma parę dobrych lat? Oni wogóle to jeszcze produkują? Widzę że na morele.net jest do kupienia ale 280 zł to całkiem spora sumka.. No i siedzi tam ten sam sensor co w moim Abyssusie, S3888, a jak już miałbym kupować myszkę to wziąłbym 3360/66, a najlepiej S3988

(02-04-2017, 12:25 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Masz jeszcze logitecha g100s. Inny wariant tego samego sensora co w abyssusie v2 (czyli pmw3320), z bardzo małym smoothingiem, jedyne co, to wartość max speeda to jakieś 2.5 m/s, jeżeli ci wystarczy, sensor powinien być bardzo dobry. Inna rzecz to fakt, że nie jest to jakiś demon jakości, czuć, że plastik jest niskiej jakości, klik głównych też będzie raczej bez szału, chociaż same przełączniki są dobre.

Ogólnie g100s miał kolega i raczej mu nie podpadła myszka, z kształtu też mi się nie podobała, zresztą jak miałbym brać mysz z tym sensorem to bym wziął już właśnie abyssusa. A co do sensora, ktoś potwierdził te rewelacje że to niby ten sam sensor? AM010 w logitechach a PMW3320 to nie jest co innego? Dodatkowo A4tech Bloody mają jakieś myszki z sensorem A3325, a sensor w Abyssusie V2 oznaczony jest 3329.

Ogólnie to słyszałem dobre opinie o Abyssusie v2, ale jednak jak już miałbym wydać tyle pieniędzy za myszkę to nie chcę żeby sensor był gorszy od S3888, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy V2 ma większy smoothing od edycji 2014.

Jak macie jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc :)
Odpowiedz
#9
Cytat:ktoś potwierdził te rewelacje że to niby ten sam sensor?
Nie rewelacje tylko od dawna potwierdzona informacja i, w zasadzie, nie ten sam sensor, tylko ekskluzywna wersja pmw3320 dla logitecha, tak samo jak 3329 dla razera, różnią się prawdopodobnie wyłącznie zaimplementowanymi algorytmami, smoothingu, predykcji itp. Nie mogę znaleźć komentarzy bezpośrednio omawiające pochodzenie am010 od 3320, było to już sprawdzone i potwierdzone dawno temu i zwyczajnie nie jestem w stanie dokopać się do tych komentarzy, na ten moment mam jedynie to: http://www.overclock.net/t/1611835/pmw33...t_25528082

Cytat:nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy V2 ma większy smoothing od edycji 2014
I nawet jak znajdziesz, to raczej trudno będzie ci zweryfikować wiarygodność takiej informacji. Przy podobnej klasie sensorów (o ile wiem s3888 to razerowa wersja a3090, sensor praktycznie tej samej klasy co pmw3320) testy "na wyczucie" są raczej mało miarodajne, a niewielu posiada sprzęt odpowiedni do robienia obiektywnych testów na poziom smoothingu. Takie osoby też raczej nie będą się zajmowały myszą powszechnie uznaną za niewartą uwagi choćby ze względu na stosunek ceny do jakości i parametrów, 3320 to jest kategoria myszek w okolicach 100 zł...
Odpowiedz
#10
(02-04-2017, 05:05 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a):
Cytat:ktoś potwierdził te rewelacje że to niby ten sam sensor?
Nie rewelacje tylko od dawna potwierdzona informacja i, w zasadzie, nie ten sam sensor, tylko ekskluzywna wersja pmw3320 dla logitecha, tak samo jak 3329 dla razera, różnią się prawdopodobnie wyłącznie zaimplementowanymi algorytmami, smoothingu, predykcji itp. Nie mogę znaleźć komentarzy bezpośrednio omawiające pochodzenie am010 od 3320, było to już sprawdzone i potwierdzone dawno temu i zwyczajnie nie jestem w stanie dokopać się do tych komentarzy, na ten moment mam jedynie to: http://www.overclock.net/t/1611835/pmw33...t_25528082

No dobra, mówisz że to ten sam sensor, a potem dodajesz że różnią się implementacją, co może znacząco wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na sensor.


Cytat:It's not a direct rebrand of the PMW3320, like AM010 <-> PMW3320. More likely a successor/alternative with a somewhat new design.

 Nie brzmi jakoby PMW3325 był tym samym co 3320, a czym jest w takim razie 3329? Nie ma potwierdzenia że jest to to samo co AM010. W sumie nie widziałem "profesjonalnie" zrobionej recenzji Abyssusa v2, Rocket Jump Ninja ocenił ją całkiem wysoko, narzekał na brak sensora z górnej półki jednak nie stwierdził żadnych jego wad. Wareya(overclock.net) stwierdził że V2 ma smoothing i jest to całkiem zauważalne, dodatkowo ma Z-axis bug ze względu na budowę soczewki. Gdybym tylko miał pieniądze to chętnie kupiłbym V2 i porównał z S3888, ale fakt ~200 zł za myszkę z mimo wszystko raczej średnim sensorem to dużo, jedyne co mnie przekonuje w stronę V2 to kształt i to że smoothing mam w Abyssusie i mi nie przeszkadza jeżeli nie byłby na większą skalę.

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Jest może coś nowego na co warto poczekać?

Na polu walki zostają:
Abyssus V2 (głównie ze względu na kształt)
Asus Sica (wolałbym S3988 lub 336x)
DM1 Pro S (Nie wiem jak z bocznymi przyciskami)
Evga Torq X5(Top 1, gdyby nie to że ciężko ją dostać)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.