• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
iKBC C104 - jakie przełączniki?
#1
Dobór klawiatury
  • twój budżet: ok 400 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    • Nie wiem, w wyborze przełączników cały sęk.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie?
      Masywne - nie. Natomiast długopalczaste.
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?
      Tak, jestem tłumaczem.
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
      Nie, choć BARDZO dużo gram w gry arcade.
  • czy chcesz podświetlenie? nie
  • czy chcesz makra? także nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie, często używam numpada - lubię pionowy enter i kontroluję głośność foobara + i -.
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
Pytanie dość dziwne, bo model już upatrzyłem. Nigdy nie miałem klawiatury mechanicznej i myślę, że czas najwyższy takową zakupić. Zrobiłem trochę researchu i upatrzyłem ten model:
https://pl.aliexpress.com/store/product/...47328.html
Praktycznie wszystko mi tu pasuje: elegancka, bez udziwnień, podświetlenia i klawiszy multimedialnych. Lita klawiatura. Przeczytałem tylko, że nadruk się szybko ściera, ale przy tym układzie nie będzie problemów z wymianą w przyszłości.

Mam jednak nielichy zgryz co do wyboru przełączników. Otóż szukam czegoś co będzie odpowiednio szybkie do gier arcade i jednocześnie dobre do pisania. Sporo bawię się w emulatory, shmupy, stare i nowe zręcznościówki i (takie mam dziwactwo) często lubię grać właśnie na klawiaturze. Składałem i modowałem kilka arcade sticków, wiem (czyt. czuję palcami) jak działają przełączniki Sanwy i Seimitsu. Mam nawet hiszpańskie przyciski IL na Cherry D44X. Niestety mam w domu małe dziecko i najczęściej brak czasu ani okazji porozkładać na biurku cały mój arcade-osprzęt, a tym bardziej łupać w przyciski i klikać joystickiem.

Jakie przełączniki wybrać? Z góry odpadają MX Blue, bo nie podoba mi się ich wydatny klik, jest zdecydowanie zbyt głośny. Kilka wieczorów i byłby rozwód. Czy ten "stopień" w Brown mocno przeszkadza w wielokrotnym wciskaniu klawisza? Skąd taka zła fama przełączników liniowych względem pisania? Czy Black naprawdę są tak ciężkie, że bolą palce?

Pytanie bonusowe: o czym powinienem wiedzieć biorąc klawiaturę z Aliexpress? Czekać na promocje? Odłożyć sumę na VAT?

Z góry dziękuję.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
iKBC C104 - jakie przełączniki? - Porfirion - 11-12-2017, 11:51 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.