• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna do pisania do 450 zł
#1
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w dobrze klawiatury. Zawodowo klepię teksty czasem i po 12h dziennie, w związku z czym chciałem zainwestować w porządny sprzęt. Chcę kupić klawiaturę głównie do pisania, jednak czasem (rzadko) pogram w jakąś gierkę.

  • twój budżet: 450+/-
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?- Mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Myślałem o niebieskich lub brązowych. Słyszałem, że niebieskie są lepsze do pisania, jednak odstrasza mnie generowany przez nie hałas (widziałem na jutubie, na żywo nie miałem styczności). Myślę, że brązowe będą rozsądnym wyborem, ale nie znam się i liczę na pomoc.

    1. czy masz masywne dłonie czy nie?- Nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze?- nawet 12h dziennie dzień w dzień (taka praca)
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
  • czy chcesz podświetlenie? Fajnie by było
  • czy chcesz makra? Nie muszą być, ale dobrze jakby było kilka
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? jw.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? raczej nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Numpad nie jest obowiązkowy
  • twoje uwagi (wygląd, firma): -
Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#2
Witaj
rozważ tesoro Excalibur V2, ma Kailh Brown, tacitile bump w nich jest mniej wyraźny niż w Cherry, jednak pisze się na nich równie dobrze, no i do gier są o wiele mniej rozpraszające.
Mają też niebieskie podswietlenie.
Blue są bardzo głośne, wersja cherry jest najlepsza (porównując do podróbek)
W skrócie jeśli pod uwagę bierzesz gry to rozważ Kailh, bo są mniej ,,agresywne" w zachowaniu (guzek, tzn tacitle bump w połowie)
Za 340 zł masz Ozone Strike Battle na Brownach od cherry. Te bardziej do pisania, tamte będą zbliżone, a do gier lepsze.
Odpowiedz
#3
Dzięki za pomoc.
Co powiesz o klawiaturze Klawiatura CMStorm QuickFire RAPID-I (SGK-4040-GKCM1-US), lub CMSTORM KLAWIATURA QUICK FIRE TK (SGK-4020-GKCL1)?
Odpowiedz
#4
Na Twoim miejscu wybrałbym MasterKeys Pro M http://sklep.hard-pc.pl/p8423,klawiatura...brown.html , tenkeyless ale z numpadem w razie czego. Akurat 450 zł, makra w locie (czyli bez sterowników można nagrać sekwencję klawiszy pod kilkoma przyciskami), białe podświetlenie. jest też wersja Pro L White za 490 zł w wersji fullzise z normalnym numpadem.
Wydaje mi się, że będzie to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie,
Odpowiedz
#5
Dzięki, taką też kupiłem. Pisze się świetnie, ale do pracy zakładam stopery w uszy :D
Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.
Odpowiedz
#6
nie przesadzaj, to Ty blue nie słyszałeś ;D
Odpowiedz
#7
Browny wcale nie są głośne, może pomijając klawisze pod którymi są stabilizatory.
Odpowiedz
#8
hmm a gdzieś ty ją dostał od ręki oO ? że wiesz już jak się pisze...
Odpowiedz
#9
Odkupiłem od szefa używaną za połowę kwoty- akurat taką miał na sprzedaż. ;)
Odpowiedz
#10
a u mnie w firmie przeskakujacy myszki lenowo, które wiecej interpolują niż zczytują. Do tego Pentium Dual Core jako stacja robocza do CADa na win 32bit i klawiatura jaka najtansza od lenowo:D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.